Android, Aplikacje, Wiedza

Wszystko, co musisz wiedzieć o Android Emoji

wszystko-co-musisz-wiedziec-o-android-emoji

Wygląda na to, że emoji przejęły świat, a znane emotikony powoli umierają w sieci. I są ku temu powody. Te małe ikony to wygodny sposób wyrażania emocji. Każda postać wygląda ładnie, ale co z obsługą emoji Androida?

Prawdopodobnie pamiętasz ten czas, gdy w niektórych aplikacjach zamiast emotikonów były wyświetlane czarne kwadraty. Co najstraszniejsze, wciąż się to spotyka. Wynika to z faktu, że na rynku zachodnim po raz pierwszy pojawiły się na urządzeniach Apple. Z ich pomocą firma próbowała przyciągnąć konsumentów z Japonii, gdzie emoji były już aktywnie używane przez młodych ludzi.

Teraz prawie każdy smartfon wyświetla nowe emotikony i zamiast pokazywać słodkie ikony, dziwne hieroglify i czarne kwadraty. I chociaż większość smartfonów z Androidem obsługuje emoji, to, jak dokładnie będą wyświetlane na ekranie, zależy od kilku czynników. Następnie powiemy ci szczegółowo o wszystkich niuansach, które powinieneś wiedzieć o emoji. Więc zacznijmy.

Obsługa emoji nie jest gwarantowana

Chociaż oficjalnie wszystkie urządzenia z Androidem obsługują emoji, nie wszystkie smartfony wyświetlają poprawnie ikony. Po raz pierwszy ich użycie stało się możliwe dzięki aktualizacji Androida do wersji 4.1 Jelly Bean, ale potem były bardziej jak czarno-białe wersje oryginału. Google dodało kolorowe emoji tylko z aktualizacją Androida 4.4 KitKat. Potem pojawił się Android 7.0, który zapewnił pełną kompatybilność emoji z Unicode 9.

Oznacza to, że dokładnie sposób wyświetlania emoji jest całkowicie zależny od konkretnego urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Należy od razu zauważyć, że większość osób używa znacznie nowszych wersji niż Android 4.1. Według danych Statista z września 2016 r. Tylko 2% właścicieli urządzeń z Androidem korzystało z systemu operacyjnego, poniżej wersji 4.1. Pozostałe 98% może swobodnie wysyłać i odbierać emoji. Przynajmniej częściowo

Najprawdopodobniej już wiesz, czy Twój smartfon obsługuje emoji, czy nie. A co najważniejsze, dokładnie jak wyglądają w wiadomościach. Ale co, jeśli zamiast śmiesznych zdjęć zobaczysz czarne kwadraty, gdy właściciel iPhone’a wyśle ​​Ci wiadomość? A może nawet uproszczone ikony czarno-białe?

Aplikacje Android Emoji

Niestety ustalenie, czy Twój telefon obsługuje emoji, nie wystarczy. We wszystkich aplikacjach ikony mogą być nadal wyświetlane inaczej. Pamiętaj, że niektórzy posłańcy zaczynają obsługiwać emoji tylko w niektórych wersjach Androida. Poniżej znajduje się tabela z caniemoji.com , która pokazuje, która wersja systemu operacyjnego pozwala wysyłać i odbierać emotikony.

App 5+ 4.4 4.3 4.2 / 4.1 4.0>
Chrome Tak Tak Nie Nie Nie
Przeglądarka Tak Tak Nie Nie Nie
Twitter Tak Tak Tak Tak Nie
Facebook Tak Tak Tak Tak Nie
Instagram Tak Tak Tak Tak Nie
Snapchat Tak Tak Tak Tak Nie
Whatsapp Tak Tak Tak Tak Nie
Hangouty Tak Tak Tak Tak Nie

Następnie przyjrzymy się bliżej innym komunikatorom internetowym i zobaczymy, jak używać w nich emoji.

Facebook

Dla wielu, oficjalna aplikacja z sieci społecznościowej Facebook ma sobie przyćmiła wszystkie inne formy komunikacji. W wersji mobilnej znajduje się specjalny przycisk, który znajduje się w dolnym rogu ekranu. To ikona z czterema małymi twarzami. Po kliknięciu otworzy się lista dostępnych emoji. Jeśli szukasz alternatywy dla aplikacji systemowej „Wiadomości” z obsługą emotikonów, Facebook może ją zastąpić.

Whatsapp

WhatsApp to mobilny komunikator i tutaj, aby wysłać emoji do rozmówcy, wystarczy kliknąć ikonę z uśmiechniętą twarzą, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Zostanie otwarta biblioteka emotikonów. Następnie kliknij dowolną ikonę, która pojawi się w polu wprowadzania tekstu. W celu wygodniejszego wyszukiwania wszystkie emoji są podzielone na kategorie.

Hangouty

Wiemy z pierwszej ręki, że przejście do Hangouts nie jest łatwe. Niemniej jednak są prawdziwi fani Androida, którzy aktywnie korzystają z komunikatora od Google. Dlatego nie mogliśmy go omijać.

Jeśli chcesz wysłać emoji do osoby, z którą rozmawiasz, Hangouts może to ułatwić. Wybierz żądane okno dialogowe i spójrz na lewy dolny róg ekranu. Tutaj znajdziesz szczęśliwą twarz, klikając na którą otworzy się lista dostępnych emoji.

Komunikator Google

Większość smartfonów z Androidem jest fabrycznie fabrycznie wyposażona w aplikację Messenger, ale niektóre nadal korzystają z alternatyw. Dobra wiadomość jest taka, że ​​absolutnie każdy może pobrać i zainstalować Google Messenger za pośrednictwem Play Market.

Jest to dość prosta, a jednocześnie wielofunkcyjna aplikacja SMS. Jego główną cechą jest to, że w pełni obsługuje emoji. Otwórz dowolny dialog lub rozpocznij nową rozmowę, a następnie zwróć uwagę na prawą dolną część ekranu. Tutaj zobaczysz ikonę emotikonu, kliknięcie, w którym pojawią się wszystkie emoji dostępne w telefonie.

Snapchat

Snapchat, podobnie jak wiele innych komunikatorów internetowych, jest idealny do udostępniania emoji. Co najciekawsze, aplikacja pozwala tworzyć własne postacie! Nazywa się je „Bitmoji”, ale to zupełnie inna historia. Nawiasem mówiąc, teraz jest to dalekie od wyjątkowej okazji Snapchat. Dlatego takie zaawansowane emotikony są dostępne w innych komunikatorach internetowych.

Bitmoji pojawia się, gdy próbujesz wysłać wiadomość lub zrobić zdjęcie. Aby wysłać emoji w wiadomości tekstowej, po prostu wybierz okno dialogowe i kliknij emotikon w prawym dolnym rogu ekranu.

Skype

Nadal używasz Skype? Wtedy z przyjemnością usłyszysz, że aplikacja obsługuje emoji. Aby to zrobić, otwórz dowolny dialog i kliknij ikonę emotikonu w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie pojawi się lista emotikonów dostępnych do wysłania.

Klawiatury emoji

Nie zawsze, aby wysłać emoji, musisz użyć specjalnych aplikacji. Każdy posłaniec ma swoją własną charakterystykę. Dlatego przeglądanie listy dostępnych nie zawsze jest łatwym zadaniem. O wiele wygodniej jest wysyłać je bezpośrednio za pomocą klawiatury. I istnieje ogromna liczba takich aplikacji. Dlatego dalej rozważymy najpopularniejsze klawiatury z obsługą emoji.

Gboard

Nie chcesz instalować aplikacji innych firm, które nie zostały opracowane przez Google? Zatem Gboard jest właśnie dla Ciebie. To świetna klawiatura, za pomocą której możesz wysyłać znajomym słodkie emotikony. Główną cechą aplikacji jest to, że za jej pomocą możesz nie tylko przeglądać bibliotekę emotikonów, ale także szukać w niej wszystkiego, czego potrzebujesz. Jeśli wiesz, czego szukasz, po prostu wpisz nazwę emoji w odpowiednim polu.

Aby rozpocząć, uruchom dowolnego komunikatora i zadzwoń na klawiaturę. Następnie kliknij ikonę średnika, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Przytrzymaj przycisk, aż pojawi się uśmiechnięta twarz, a następnie kliknij go. Otwiera się lista dostępnych emotikonów, tutaj możesz rozpocząć wyszukiwanie żądanej emotikony.

Swiftkey

Swiftkey jest nadal wiodącą alternatywną klawiaturą wśród użytkowników Androida. Głównie ze względu na szerokie możliwości dostosowywania i dobry wbudowany słownik. Ponadto klawiatura posiada obszerną bibliotekę emoji. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk Enter w prawym dolnym rogu klawiatury, aby wyświetlić listę opcji dostępnych w Swiftkey.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis słowa kluczowe do pozycjonowania https://www.sitepromotor.com.pl/slowa-kluczowe-ile-nalezy-wybrac-aby-pozycjonowac-stron suszarki do włosów Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet