Apple, News

Wszystkie smartfony z rodziny iPhone 14 otrzymały tyle samo RAM – 6 GB

wszystkie-smartfony-z-rodziny-iphone-14-otrzymaly-tyle-samo-ram-6-gb

Apple tradycyjnie nie ujawnia ilości pamięci RAM w swoich smartfonach. Jednak ta luka w przypadku nowej generacji iPhone’a została zniwelowana przez źródła sieciowe: podobno wszystkie urządzenia z rodziny iPhone 14 wyposażone są w taką samą ilość pamięci RAM. Przypominamy, że w ubiegłą środę Apple ogłosił cztery smartfony nowej generacji: iPhone 14 i iPhone 14 Plus , a także iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max .

Według MacRumors, Xcode 14 beta IDE zawiera pliki wskazujące, że wszystkie cztery smartfony mają na pokładzie 6 GB pamięci RAM.

 

Należy zauważyć, że wcześniej Apple łączył młodszą i starszą wersję iPhone’a z różnymi rozmiarami pamięci RAM. Tak więc modele iPhone 12 i iPhone 12 mini są wyposażone w 4 GB pamięci RAM, a opcje iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max mają 6 GB. Podobnie iPhone 13 i iPhone 13 mini mają 4 GB, a iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max mają 6 GB.

Wcześniej w Internecie pojawiły się plotki, że smartfony iPhone 14 i iPhone 14 Plus mogą dostać pamięć LPDDR4X, a iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą dostać pamięć LPDDR5. Ale nie ma na ten temat informacji w danych Xcode. Tę informację będzie można potwierdzić np. po otwarciu smartfonów przez specjalistów iFixit.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet