News, Sprzęt

Składane smartfony 2021

skladane-smartfony-2021

Co prawda rynku smartfonów składanych nie można nazwać nasyconym, ale rośnie i rozwija się, a w sieci regularnie pojawiają się nowe projekty urządzeń z elastycznym i składanym ekranem.

Są to tak zwane telefony koncepcyjne oparte na technologiach eksperymentalnych. Nie wszystkie z nich mają przejść od prototypu do produktu masowego. Sami producenci też to rozumieją, więc rzadko komentują rozpoczęcie sprzedaży. Zamiast tego przykuwają naszą uwagę do tego, jak może wyglądać przyszłość technologii mobilnej.

Wiele nowszych pomysłów obejmuje składane ekrany i elastyczne projekty dla telefonów komórkowych. Nie jest faktem, że zostaną one wykorzystane w takiej formie, w jakiej zostały pokazane na renderach, ale mogą posłużyć jako podstawa dla przyszłych projektów.

Nie ma na świecie ani jednego mniej lub bardziej znanego producenta, który nie spróbowałby swoich sił w tej dziedzinie. Niektóre zmiany wyglądają na fałszywe, inne są absurdalnie niepraktyczne. A ponieważ jest wiele niestandardowych projektów na smartfony, do tego materiału wybraliśmy tylko te, które zostały oficjalnie zademonstrowane.

LG rozsuwany

C: UsersMarinkaDesktopwNDbHyNdbn6SRinBN7rxZE-970-80.jpg

Trzecia i najnowsza koncepcja telefonu komórkowego z rolowanym wyświetlaczem pochodzi od firmy LG . Otrzymał imię LG Rollable.

Firma potwierdziła, że ​​smartfon z wysuwanym elastycznym ekranem pokazany na ostatniej wystawie CES będzie dostępny w 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to produkt masowy, czy ukaże się w limitowanej edycji ze względu na swoją niezwykłość.

Obecnie niewiele o nim wiadomo. Nawet na CES prezentacja była bardzo słaba – dosłownie zdjęcie i kilka słów. Ale ponieważ LG planuje wypuścić go do sprzedaży w tym roku, prawdopodobne jest, że więcej szczegółów pojawi się w sieci w bardzo niedalekiej przyszłości.

Oppo X Nendo

C: UsersMarinkaDesktopdCP6VNeUkXQEfR45pgJNMB-970-80.jpg

Oppo X Nendo jest owocem współpracy chińskiego producenta telefonów komórkowych Oppo i designerskiej marki Nendo. Należy do kategorii „ składanych smartfonów ”, ale szczerze mówiąc, bardzo trudno z czymkolwiek porównać.

Projekt zawiera trzy fałdy na raz. Ideą tego mechanizmu jest zapewnienie użytkownikowi większej liczby wariacji wymiarowych w jednym urządzeniu. Ekran Oppo X Nendo można otworzyć na trzecią, aby wyświetlić powiadomienia lub przełączyć ścieżkę w odtwarzaczu, aby włączyć kamerę w trybie selfie – o połowę. Cóż, jeśli potrzebujesz dużego obszaru roboczego, smartfon rozkłada się do 7 cali.

To jeden z bardziej niecodziennych projektów, jakie do tej pory zostały zaprezentowane światu. Przede wszystkim wzbudzi, być może, emocje wśród miłośników niestandardowych technologii, bo w tym przypadku forma zdecydowanie przeważa nad praktycznością. Nacisk w materiałach reklamowych najprawdopodobniej zostanie również położony na efektowność projektu, ale wcale nie na wygodę w życiu codziennym.

Wątpimy, czy kiedykolwiek pojawi się w sklepach. Ale będziemy zadowoleni, jeśli się pomylimy.

Składane smartfony TCL

C: UsersMarinkaDesktopo7BPbfcW7zH26RAKbnojPg-970-80.jpg

Na kilku szczytach technicznych firma TCL zademonstrowała już więcej niż jeden innowacyjny smartfon, w tym dwa ze składanym ekranem. W jednym z nich zakładka znajduje się dokładnie pośrodku w taki sposób, że urządzenie składa się jak książka (na zdjęciu powyżej). Drugi ma dwa fałdy i fałdy w kształt litery Z (na zdjęciu poniżej).

C: UsersMarinkaDesktopupfNDeuiCx3mTCczHDBdW5-970-80.jpg

Ważną cechą klapek koncepcyjnych TCL jest ich cena: oba urządzenia są zaprojektowane tak, aby były przystępne cenowo w przeciwieństwie do drogich konkurentów. Jeśli nie trafią do sprzedaży, to przynajmniej spełnią ważny cel – udowodnią, że niestandardowe urządzenia nie powinny kosztować wygórowanych pieniędzy.

Trzymamy kciuki, aby muszelki TCL nadal trafiały do sklepów.

Oppo X 2021

C: UsersMarinkaDesktopy9mBXUkhJDr9V5YV3otT3f-970-80.jpg

Składany smartfon Oppo 6,7 ”/ 7,4” jest niemal rekordzistą wśród phabletów . Został on zaprezentowany w ramach wydarzenia Oppo Inno Day 2020, które firma organizuje, aby zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się wstępnie w czerwcu.

Mówiąc o przyszłej premierze Oppo X 2021, firma wyraża zaufanie do swojej elastycznej technologii wyświetlania, więc można założyć, że kontynuacja oferty – coś w rodzaju Oppo X 2022 – zostanie zaprezentowana później.

Tymczasem projekt jest dowodem na to, że składane ekrany to przyszłość całej branży smartfonów.

Składany smartfon Xiaomi

C: UsersMarinkaDesktopSvkSNyEqbgYJnkjMCuUjed-970-80.gif

Eksperymentalny smartfon ze składanym ekranem od Xiaomi popisał się w kilku krótkich filmach. Wszystkie przedstawiają urządzenie z dwoma składanymi zawiasami zamiast jednego środkowego zawiasu.

Chyba nie warto jeszcze na to oszczędzać, bo to tylko koncept, a jego przyszłość jest pod znakiem zapytania: plotki pojawiły się w 2019 roku, ale potem wszystko się uspokoiło.

Jednak Ling Bin, współzałożyciel Xiaomi, zwrócił się do swoich zwolenników w mediach społecznościowych z wiadomością, że „podwójny telefon komórkowy Xiaomi już wkrótce” i dodał, że „jeśli Ci się spodoba, w przyszłości rozważymy masową produkcję. „…

Oczywiście ten model nie jest jedyną próbą Xiaomi w składanej obudowie. Dodatkowo w sieci odkryto patent na urządzenie podobne do Galaxy Z Flip i Motorola Razr.

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis http://inkubatorgier.pl/ itbeta.pl Informacje Blog monter nc+ białołęka Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet