Recenzje

RecenzjaOppo RX17 Pro: Kto powiedział, że 3 kamery to dużo?

recenzjaoppo-rx17-pro-kto-powiedzial-ze-3-kamery-to-duzo

Producenci smartfonów próbują zaskoczyć kupującego i zaoferować mu coś, czego nie ma na rynku. Rozmawialiśmy już o smartfonach Oppo, które nie zajmują jeszcze czołowej pozycji, ale bardzo starają się udowodnić, że mogą się o nie ubiegać. Całkowicie nowy Oppo RX17 Pro jest nowy . Już ją studiowaliśmy i jesteśmy gotowi, aby o tym porozmawiać.

Gdy bierzesz smartfon w ręce, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest jego niecodzienny wygląd. Pośrodku tylnego panelu znajduje się potrójna kamera, ale pod nią nie ma skanera linii papilarnych. Ponadto duże zainteresowanie i kolor smartfona. To jest przelew dwóch odcieni, głównie niebieskiego i fioletowego. Wygląda to bardzo nietypowo, szczególnie biorąc pod uwagę, że materiał jest matowym szkłem.

Drugą ważną cechą projektu będzie wycięcie na ekranie. To nie jest huk, jak nas ostatnio uczono, ale tylko mały dekolt, który w kształcie przypomina bardziej kropelkę. Jest w nim tylko kamera. Głośnik znajduje się powyżej, na krawędzi ekranu. Z tego powodu ekran zajmuje bardzo dużą część panelu przedniego.

Przyciski są rozmieszczone na różnych bokach obudowy, na górze jest tylko mikrofon, poniżej kolejny mikrofon, głośnik i USB typu C. Brak gniazda słuchawkowego.

Pojawiają się rowki w górnej i dolnej części, które stopniowo stają się charakterystyczną cechą smartfonów Oppo. Można je znaleźć na przykład w Oppo Find X. Niektóre marki zaczęły nawet kopiować takie rozwiązanie.

Skaner linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Oppo RX17 Pro nie może zostać znaleziony podczas pierwszej inspekcji, ponieważ jest wbudowany w ekran. Nowa technologia skanowania uczyniła ją szybką i dokładną. Skanowanie bez przesady odbywa się z mniej więcej taką samą szybkością, jak w przypadku tradycyjnej metody z użyciem tradycyjnego skanera.

Niemożliwe jest zeskanowanie palca w dowolnej części ekranu ze względu na specyfikę tej technologii, ale miejsce, w którym należy go zamocować, jest bardzo wygodne, a palec łatwo na niego spada. Okazuje się to łatwiejsze niż zastosowanie go do skanera tylniego, silnie wyginając kciuk.

Jeśli palec jest mokry, skanowanie czasami nie działa, ale to nie jest minus. Konwencjonalne skanery nie zawsze sobie z tym radzą. Jednocześnie nie wyłącza korzystania z funkcji rozpoznawania twarzy. Będzie można wybrać lub skonfigurować obie opcje jednocześnie.

Ekran

Ekran Oppo RX17 Pro ma przekątną 6,4 cala. Rozdzielczość wynosi 2340 na 1080 pikseli, współczynnik kształtu 19.5: 9, gęstość pikseli to 402 punkty na cal, a stosunek powierzchni ekranu do powierzchni panelu przedniego wynosi 91,5%.

Wyświetlacz Oppo RX17 Pro jest chroniony przez Corning® Gorilla® Glass 6. Jest to jeden z pierwszych smartfonów na rynku z takim szkłem. Zgodnie z jego charakterystyką jest w stanie wytrzymać kilka upadków na twardej powierzchni z wysokości jednego metra. W rzeczywistości jest to trudne do zweryfikowania, ponieważ istnieje wiele zmiennych, ale wciąż jest znacznie silniejsza niż poprzednia generacja.

Odwzorowanie kolorów na wyświetlaczu jest również na wysokości, jasność jest wyższa niż wysoka, i nie wyszło, aby zobaczyć zniekształcenie lub zmienić jakość obrazu w obszarze, który jest odpowiedzialny za skanowanie wydruku. To było moje pierwsze pytanie, kiedy dowiedziałem się o zastosowaniu takiej technologii.

Kamera

Przednia kamera Oppo RX17 Pro jest bardziej znana i już została zauważona w Oppo F7. Posiada czujnik HDR IMX576 o rozdzielczości 25 megapikseli. Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy wiele testów, w których nasi czytelnicy na stronie chwalili jakość tego aparatu.

Może określić kształt twarzy, kolor i rodzaj skóry, rasy, wieku i więcej w 296 punktach odniesienia. Po ustaleniu, może dostosować parametry fotografowania, a nawet zapamiętuje preferencje użytkownika według ustawień, automatycznie zmieniając je w migawce.

Przykładowe zdjęcie z przedniej kamery Oppo RX17 Pro

Główny aparat składa się z trzech modułów i podwójnego błysku. Główny moduł ma rozdzielczość 12 megapikseli i fizycznie zmienną aperturę od F2,4 do F1.5. Dzięki temu aparat może doskonale współpracować z dowolnymi obiektami i dobrze fotografować w ciemności.

Drugi moduł ma rozdzielczość 20 megapikseli, a trzeci to podczerwień. Umożliwia nawet tworzenie pełnoprawnych modeli 3D obiektów dzięki emiterowi podczerwieni, który działa w połączeniu z nim.

Ponadto aparat jest wyposażony w różne technologie, na przykład obsługę RAW HDR. Potrafi robić dobre zdjęcia nawet w nocy, znakomite zdjęcia pod światło i programowo przetwarzać obrazy na wysokim poziomie. Kamera Oppo RX17 Pro może nawet identyfikować obiekty na planie przednim, tylnym i pośrednim, dostosowując ustawienia dla każdego z nich.

Przykładowe zdjęcie na głównej kamerze Oppo RX17 Pro

Wydajność

Oppo RX17 Pro działa na Snapdragon 710 z częstotliwością 2,2 GHz, stworzoną w technologii procesowej 10 nanometrów i połączonej z grafiką Adreno 616.

Pomimo, że nie jest to 845., wciąż wykonuje doskonałą pracę ze swoimi zadaniami. Większość gier i wszystkich aplikacji działa szybko i bez utraty szybkości klatek.

Jeszcze bardziej zoptymalizowany zapewnia zastrzeżoną powłokę ColorOS 5.2, z interesującymi funkcjami i dobrą krótką pracą. Ponadto producent nie ograniczał się do 6 GB pamięci RAM i 128 stałych. Niestety rozszerzenie wbudowanej pamięci nie działa, ponieważ gniazdo nie obsługuje karty pamięci. Jest tylko miejsce na dwa simy, które znajdują się tak samo jak Find X – powyżej i poniżej.

Szybkie ładowanie

Oppo RX17 Pro jest nie tylko wyposażony w szybkie ładowanie, ale także może ładować szybciej niż prawie wszystkie smartfony dostępne na rynku. Technologia opatentowanego bezprzewodowego ładowania nazywa się SuperVOOK i umożliwia wybieranie czterdziestoprocentowego ładunku w zaledwie 10 minut. Całkowicie naładuje się w mniej niż godzinę.

Pojemność baterii wynosi w tym przypadku 3900 mAh. Aby przyspieszyć ładowanie, dzieli się na dwie części, które są ładowane osobno z dużą mocą. Dla większego bezpieczeństwa na każdym etapie ładowania, od zasilacza do akumulatora są specjalne chipy, które pozwalają przyspieszyć proces i uczynić go bezpiecznym.

Wyniki

Jak widać, Oppo kontynuuje wydawanie interesujących smartfonów i stara się nie tylko zaskakiwać klientów, ale także zdobywać wiernych fanów.

Oprócz wszystkich powyższych, RX17 Pro jest wyposażony w NFC, możliwość pracy z animowanymi modelami i różnymi ciekawymi funkcjami oryginalnej powłoki ColorOS 5.2, zbudowanej na bazie Androida 8.1. System operacyjny oferuje funkcje sztucznej inteligencji, dodatkowe menu i tryby sterowania, które będą wygodne podczas korzystania z gier i oglądania filmów.

Ponadto wycięcie w kształcie kropli na ekranie jest jednym z najmniejszych i najbardziej eleganckich w branży, dzięki czemu ekran jest naprawdę duży.

Oprócz modelu RX17 Pro , firma Oppo wypuściła model RX17 Neo, który nie ma skanera na ekranie, jest wyposażony w nieco słabszy procesor i jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Również on ma coś do powiedzenia, ale wersja Pro jest nadal interesująca.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis wyposażenie łazienki w mieszkaniu Markowe Akcesoria do Telefonu Komórkowego - Akcesoria Apple do Iphone / Smartfona / Gadżety / Zestaw słuchawkowy Informacje Blog systemy alarmowe wrocław Telefony Porady Ewa Bukowska Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet