Android

Plusy i minusy Androida

plusy-i-minusy-androida

Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie. Ewoluował nieprzerwanie od czasu premiery w 2008 roku i obecnie obsługuje jedne z najlepszych smartfonów na rynku.Jednak ważne jest, aby wiedzieć, co sprawia, że ​​Android jest tak popularny i jakie problemy wymagają rozwiązania. Poniżej rozważymy wszystkie zalety i wady tego systemu operacyjnego.

 

Plusy Androida

Zalety korzystania ze smartfona z systemem Android zależą głównie od indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika, ale wyróżnimy 5 głównych zalet tego systemu operacyjnego.

Pobieranie aplikacji innych firm

Jeśli chcesz pobrać określoną aplikację, ale nie ma jej w Google Play, nie ma to znaczenia, ponieważ można to zrobić zmieniając tylko kilka ustawień smartfona (w zależności od urządzenia).

Smartfon z systemem Android daje użytkownikom możliwość instalowania aplikacji, które nie są dostępne w Sklepie Play. W ten sposób możesz pobrać wszystko ze źródła zewnętrznego.

 

Natomiast iOS, główny konkurent Androida, zabrania użytkownikom instalowania jakichkolwiek aplikacji z nieznanych źródeł.

Konfiguracja

Błędy linii papilarnych na ekranie Samsung Galaxy A50: jak to naprawić | ITIGIC

Urządzenia z systemem Android mogą oferować konsumentom różne konfiguracje sprzętowe, z wyborem procesora, pojemności baterii, pamięci RAM lub pamięci wewnętrznej oraz obsługą pamięci wymiennych (takich jak karta pamięci ).

Smartfony z systemem Android są dostępne w wielu rozmiarach, wzorach i funkcjach. Większość innowacji pojawia się również na Androidzie: elastyczne smartfony , ekranowe skanery linii papilarnych i wysuwany aparat do selfie.

Rozszerzenie pamięci

Najlepsze telefony z Androidem z możliwością rozbudowy pamięci 2021 | Android Central

Zapełnianie pamięci nie stanowi problemu dla wielu smartfonów z Androidem, ponieważ prawie wszystkie urządzenia obsługują rozszerzalną pamięć.

Za pomocą różnych kart pamięci użytkownicy mogą łatwo rozszerzyć pamięć swojego telefonu: możesz zapisywać ulubione aplikacje, zdjęcia i filmy na karcie pamięci.

Jednak nie wszystkie telefony obsługują rozszerzenie pamięci, na przykład najnowszy Samsung Galaxy S21 jest jednym z nich.

Widżety

11 naprawdę przydatnych widżetów na Androida

Widżet to mały program lub część programu, który znajduje się na pulpicie urządzenia i służy do wyświetlania informacji i jednocześnie może uruchamiać inny program, którego jest częścią.

Widgety pokazują te aplikacje lub informacje, do których użytkownik chce mieć szybki dostęp (na przykład kalendarz, przypomnienia, prognoza pogody, wiadomości i inne).

Ponadto są dość wszechstronne: niektóre są zaprojektowane tak, aby szybko uzyskiwać informacje, podczas gdy inne oferują łatwe w użyciu elementy sterujące.

Tak, urządzenia iOS również mają widżety, ale na Androidzie są bardziej złożone i funkcjonalne.

Szeroka gama urządzeń

Jak kupić dla siebie odpowiedni telefon z Androidem | TechRadar

Jak już wiesz, Android to system operacyjny, który napędza większość smartfonów na świecie. Oznacza to, że na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń.

Każda marka oferuje inny sprzęt i funkcje. Wszystkie smartfony różnią się rozmiarem, pamięcią wewnętrzną, aparatami, żywotnością baterii, wyglądem i nie tylko. Bez względu na budżet i rozmiar ekranu na pewno znajdziesz odpowiednie urządzenie z Androidem!

Niedogodności

Oprócz zalet ważne jest, aby wiedzieć o wadach korzystania ze smartfonów na Androidzie, ponieważ może to zmusić wielu do zmiany zdania i dołączenia do innego obozu (iOS). Poniżej znajdują się główne wady systemu operacyjnego Google.

Jakość żelaza

Blog programistyczny Androida

Proces wyboru smartfona jest dość trudny, ponieważ znalezienie naprawdę niezawodnego telefonu z Androidem, który ma już wszystkie niezbędne funkcje i wyposażenie, nie jest łatwe.

Dzieje się tak, ponieważ ogromna liczba marek współpracuje z Google i wypuszczanych jest wiele urządzeń z Androidem, co bardzo utrudnia utrzymanie kontroli jakości. Jest mnóstwo producentów, o których nigdy nie słyszałeś i nie bez powodu.

Wiele smartfonów z Androidem jest bardzo przystępnych cenowo, ale nie są one aż tak świetne. Niektóre tanie telefony nie są w stanie dobrze działać przez lata (ze względu na ograniczenia sprzętowe lub brak aktualizacji oprogramowania).

 

Potrzebujesz konta Googlegoogle

Jak założyć konto w Google Play | NASTROYKA.zp.ua - usługi ustawiania sprzętu

Jeśli nie masz konta Google, korzystanie ze smartfona z Androidem nie ma sensu, ponieważ nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać możliwości swojego urządzenia.

Rzeczywiście, konto Google jest potrzebne do wszystkiego: instalowania aplikacji, pobierania treści i wielu innych czynności.

System operacyjny iOS używa Apple ID do uwierzytelniania działań na smartfonie. Biorąc pod uwagę, że Android jest rozwijany przez Google, sensowne jest, aby platforma była mocno powiązana z usługami. Większości ludzi nie przeszkadza to, jednak niektórzy użytkownicy woleliby używać telefonu bez połączenia z Google.

Aktualizacje

Apple od lat wspiera swoje iPhone’y (nawet starsze modele), ale większość urządzeń z Androidem otrzymuje maksymalnie jedną lub dwie nowe aktualizacje systemu operacyjnego, a tanie modele nie mają nic.

Na przykład smartfony Lenovo , Tecno , Alcatel , Vivo i LG nie były wyposażone w Androida 9 Pie pod koniec 2019 roku, chociaż w tym czasie wersja systemu ukazała się ponad rok temu!

Okna wyskakujące

Jak zatrzymać wyskakujące reklamy na Androida | Przewodnik Toma

Kolejną niesamowicie irytującą rzeczą są wyskakujące reklamy (zwłaszcza na tanich smartfonach ). Za każdym razem, gdy otwierasz Sklep Play, irytujące reklamy pojawiają się wszędzie , a niektóre modele wyświetlają reklamy nawet w powiadomieniach.

Aplikacje na iOS mają dużo mniej reklam. Wynika to głównie z faktu, że wielu jest gotowych za nie zapłacić. Więcej darmowego oprogramowania jest dostępne na Androida.

Nadęte oprogramowanie

Jak usunąć Bloatware z Androida? (2021) | EFANI

Większość producentów urządzeń z Androidem ma różne aplikacje preinstalowane na swoich telefonach, z których wiele powiela funkcjonalność aplikacji, które już istnieją. Na przykład telefony Samsung mają własną aplikację pocztową lub przeglądarkę (najczęściej Chrome).

Główną wadą jest to, że w większości przypadków nie będzie można odinstalować tych aplikacji, chociaż teraz można wyłączyć niepotrzebne wbudowane programy. Nie zwolni miejsca, ale pomoże Ci wyczyścić szufladę aplikacji.

Podsumowanie

Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie i ma kilka dobrych powodów: jest dość łatwy w użyciu, ma miliony aplikacji i oferuje wiele innowacji.

Ponadto urządzenia oparte na tym systemie operacyjnym są bardzo przystępne: ceny zaczynają się od 7000 rubli (jednak nadal nie zalecamy kupowania najtańszego urządzenia).

Oczywiście system operacyjny jest niedoskonały i ma wady, które, jak wszyscy marzymy, zostaną w przyszłości naprawione, ale platforma jest dość elastyczna, dzięki czemu wiele problemów można rozwiązać w jak najkrótszym czasie.

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis PGMfotowoltaika Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet