Top

Najlepsze tanie alternatywy GoPro

najlepsze-tanie-alternatywy-gopro

Aby korzystać z GoPro, nie trzeba uprawiać sportów ekstremalnych ani wydawać dużych pieniędzy na zakup najnowszego modelu.

Istnieje ogromna liczba alternatyw budżetowych, z których wiele ma taką samą funkcjonalność jak droższe urządzenia. Oczywiście wideo nagranego na takim urządzeniu nie można porównać w jakości z tym, co może nagrać oryginalny GoPro. Ale możesz zaoszczędzić dość dużą ilość pieniędzy.

Następnie porozmawiamy szczegółowo o najlepszych budżetowych analogach GoPro, które są idealne dla tych, którzy lubią nagrywać filmy na wakacjach lub wakacjach.

Dragon Touch Vision 3

Cena: of 150 zł

Dragon Touch Vision 3 to świetny wybór, jeśli szukasz niedrogiej alternatywy dla GoPro. Model ma przystępną cenę i oferuje szeroką funkcjonalność. Aparat może robić zdjęcia w formatach 2,7K i 4K przy 30 FPS (klatkach na sekundę), a także w 1080p z 60 FPS. Ponadto urządzenie może wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 16 megapikseli. Obiektyw szerokokątny rejestruje do 170 stopni i ma kilka poziomów powiększenia.

Kamerą można sterować za pomocą bezprzewodowego pilota na rękę dołączonego do zestawu. Jest w stanie wychwycić sygnał z odległości około 10 metrów, co wystarczy, jeśli kamera zostanie przymocowana do głowy. Z tyłu urządzenia znajduje się 2-calowy wyświetlacz LCD, za pomocą którego można oglądać materiał filmowy. Sam aparat nie jest wodoodporny, ale obudowa zawarta w zestawie nadaje się do zanurzenia na głębokości 30 metrów.

Dragon Touch Vision 3 jest wyposażony w dwa akumulatory 1050 mAh. Każda z nich zapewnia około 90 minut nagrywania w rozdzielczości 1080p lub jedną godzinę w rozdzielczości 4K. Pomimo braku elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS), Dragon Touch Vision 3 to świetny budżetowy aparat akcji.

AKASO V50 Pro

Cena: od 500 zł

AKASO V50 Pro to kolejna opcja dla osób szukających niedrogiej alternatywy dla GoPro. Kamera nagrywa w 4K i 2,7 K przy 30 FPS, w 1080p przy 60 FPS i w 720p przy 120 FPS. Urządzenie może robić zdjęcia o rozdzielczości 20 megapikseli i obsługuje kilka poziomów powiększenia. W przeciwieństwie do konkurentów, AKASO V50 Pro jest wyposażony w elektroniczną stabilizację obrazu (EIS).

EIS to wirtualny gimbal, który wygładza nierówne ramy, łagodzi nierówności i usuwa drgania. Ta funkcja jest idealna do nagrywania sportów ekstremalnych, takich jak kolarstwo górskie. Kolejną zaletą AKASO V50 Pro jest obsługa kodeka wideo H.265, dzięki czemu filmy wyróżniają się większą szczegółowością i mniejszym rozmiarem pliku.

AKASO V50 Pro jest wyposażony w wodoodporną obudowę chroniącą aparat przed wilgocią i kurzem, dwa akumulatory, oddzielną ładowarkę , pilot zdalnego sterowania i szeroką gamę akcesoriów montażowych. Sama kamera ma ekran dotykowy, który znajduje się na tylnym panelu i obsługuje pracę z zewnętrznymi mikrofonami USB.

Yi 4K +

Cena: od 900 zł

Jeśli możesz sobie pozwolić na trochę więcej, zwróć uwagę na Yi 4K +. Jest to jedna z najlepszych alternatyw GoPro na rynku modeli budżetowych. Kamera nagrywa w 4K przy 60 FPS, w 4K (ze stabilizacją) przy 30 FPS i 1080p przy 120 FPS. Całe nagrywanie odbywa się na kodeku H.264.

Zdjęcia mają rozdzielczość 12 MP, a kąt widzenia obiektywu wynosi 155 stopni. Z tyłu urządzenia znajduje się 2,2-calowy ekran dotykowy z Gorilla Glass. Na nim możesz przełączać się między różnymi trybami, wyświetlać materiał filmowy. Yi 4K + ma szeroki zakres funkcji, w tym sterowanie głosem, przechwytywanie obrazu RAW, obsługę zewnętrznego mikrofonu USB-C .

Aby wygodniej pracować z urządzeniem, możesz pobrać zastrzeżoną aplikację Yi Action Camera (dostępną na iOS i Androida), która jest odpowiednia do fotografowania, edytowania i przesyłania nagrań na telefonie. Sam aparat nie jest wodoodporny, więc do fotografowania pod wodą będziesz musiał kupić specjalną obudowę ochronną.

Drift Ghost x

Cena: od 1 200 zł

Drift Ghost X to świetna alternatywa dla sesji GoPro w przystępnej cenie. Aparat ma dyskretną konstrukcję i jest w stanie nagrywać wideo 1080p przy 30 FPS przez pięć godzin po pełnym naładowaniu.

Obiektyw Drift Ghost X może obracać się o 300 stopni, co znacznie ułatwia proces rejestrowania kadru. Na przykład w przypadkach, w których nie można zainstalować kamery idealnie równomiernie. Możesz także podłączyć zewnętrzny mikrofon do Drift Ghost X, a do fotografii podwodnej kup dodatkową wodoodporną obudowę, która wytrzyma głębokości do 40 metrów.

Drift Ghost X może być również używany jako rejestrator samochodowy lub motocyklowy. Urządzenie obsługuje funkcję zdjęć seryjnych i może nagrywać nowy materiał na starym. Ponadto za pomocą specjalnych tagów wideo możesz zaznaczyć określone momenty w klatce, gdy się pojawią, co jest dość wygodne do edycji. Dzięki aplikacji mobilnej Drift Life na iOS i Androida możesz edytować nagrany materiał i udostępniać wyniki w sieciach społecznościowych (FAcebook, Twitter, Instagram).

Kolejną interesującą inteligentną funkcją jest Tryb klonowania. Dzięki niemu możesz zsynchronizować do 10 innych kamer Drift Ghost X w jednej sieci Wi-Fi, a następnie jednocześnie rozpocząć i zatrzymać nagrywanie na wszystkich kamerach.

Na rynku dostępny jest również model Drift Ghost 4K. Jest to droższa wersja Ghost X, która obsługuje nagrywanie wideo 4K przy 30 FPS i 1080p przy 120 FPS. W porównaniu do zwykłego Drift Ghost X, model 4K może nagrywać wideo w zaledwie trzy godziny. Jednak obie kamery mogą być używane razem, gdy włączony jest Tryb klonowania.

Kamera akcji 360Fly 4K

Cena: od 2 600 zł

Ostatnio filmy 360 stopni zyskują na popularności. Jeśli szukasz alternatywy dla GoPro, która może strzelać w 360 stopniach, zwróć uwagę na kamerę 360Fly 4K Action Camera.

Większość kamer 360 stopni wykonuje zdjęcia w rozdzielczości około 5K. Jednak kamera akcji 360Fly 4K obsługuje tylko format 4K z matrycą 16 megapikseli. Kamera jest w stanie całkowicie uchwycić całe otoczenie w kadrze, a co najważniejsze – może być używana w trybie pierwszoosobowym, podobnie jak zwykła kamera akcji.

Dzięki szczelnej konstrukcji urządzenie jest całkowicie chronione przed wodą i kurzem dostającym się do obudowy, a także jest odporne na wstrząsy. Kamera 360Fly 4K Action ma 64 GB pamięci wewnętrznej i nie obsługuje pracy z kartami microSD, ponieważ po prostu nie ma odpowiedniego gniazda.

Jeśli podczas fotografowania całkowicie zabraknie Ci wolnego miejsca, możesz bez problemu połączyć się z aplikacją mobilną lub stacjonarną z 360Fly, w której możesz przeglądać, edytować i udostępniać otrzymane materiały znajomym.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Tel-raf.pl Markowe Akcesoria do Telefonu Komórkowego - Akcesoria Apple do Iphone / Smartfona / Gadżety / Zestaw słuchawkowy Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet