Android, Porady, Wiedza

Jakie smartfony można uaktualnić do Androida 10

jakie-smartfony-mozna-uaktualnic-do-androida-10

Oficjalna premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Android o nazwie Android 10 odbyła się 3 września 2019 r.

Aktualizacja jest teraz dostępna na wszystkich smartfonach Pixel, w tym Pixel i Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a i Pixel 3a XL.

Ale co z innymi smartfonami? Które z nich można zaktualizować do Androida 10, a które otrzymają aktualizację nieco później niż inne? Następnie podzielimy się harmonogramem aktualizacji, a także porozmawiamy o głównych funkcjach Androida 10.

Najważniejsze cechy Androida 10

Później postaramy się opublikować szczegółowy opis wszystkich nowych funkcji Androida 10, ale jak dotąd wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w filmie, który znajdziesz poniżej.

Jeśli nie masz czasu, aby go wyświetlić, oto pełna lista kluczowych funkcji Androida 10:

  • Ulepszona kontrola ustawień bezpieczeństwa
  • Nawigacja i gesty
  • Ulepszony asystent głosowy Google Assistant
  • Zmiany w projekcie interfejsu
  • Ciemny motyw
  • Nagrywanie wideo na ekranie
  • Tryb pulpitu
  • Zaawansowane ustawienia powiadomień
  • Możliwość udostępnienia kodu QR w celu połączenia z Wi-Fi
  • Szybki dostęp do Google Pay

Ponadto Google przestał nazywać nowe wersje Androida na cześć słodyczy. Zamiast tego firma przeszła na tablice rejestracyjne.

Oneplus

Ubiegły rok pod względem aktualizacji był punktem zwrotnym dla OnePlus . OnePlus 6T trafił do sprzedaży z preinstalowanym systemem Android 9 Pie, podczas gdy modele OnePlus 5 i 6 zostały zaktualizowane do Pie w 2018 r., A OnePlus 3 i 3T przełączyły się na Androida 9 Pie dopiero w maju 2019 r.

Najprawdopodobniej OnePlus 7 Pro będzie jednym z pierwszych, którzy otrzymają Androida 10, a następnie OnePlus 6 i 6T powinny zostać zaktualizowane do „dziesiątek”. Nie wiadomo, co stanie się z OnePlus 5 i 5T, as Niedawno otrzymali już dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego. Ale możliwe jest, że OnePlus zaktualizuje je nieco później.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : wrzesień 2019 r

3 września 2019 roku, tego samego dnia, w którym miała miejsce oficjalna wersja Androida 10, OnePlus ogłosił otwartą wersję beta „dziesiątek” dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. I chociaż trudno było nazwać pełnoprawnym przejściem, mieliśmy wszelkie powody, by wierzyć, że aktualizacja Androida 10 Pie nastąpi już wkrótce.

Dzień po ogłoszeniu, 4 września 2019 r., Firma ogłosiła, że ​​OnePlus 6 i 6T zostaną zaktualizowane do pierwszej dziesiątki do końca tego miesiąca. OnePlus wydało również otwarte wersje beta dla swoich dwóch pozostałych smartfonów.

Samsung

Niestety, Samsung nie ogłosił jeszcze, które smartfony firma będzie mogła uaktualnić do Androida 10. W ubiegłym roku prawie 30 urządzeń mobilnych firmy przestawiło się na Android Pie. Ponadto Samsung wyraźnie przestrzegał swojego planu rozwoju i nie opóźniał wydania aktualizacji. Chociaż niektóre smartfony, takie jak Galaxy S9 i Galaxy Note 9, były w stanie uaktualnić do Androida Pie dopiero pod koniec stycznia.

Jeśli chodzi o przejście do „pierwszej dziesiątki”, najprawdopodobniej Samsung wyda również szczegółowy plan rozwoju. Możliwe, że Galaxy S10 i Galaxy Note 10 będą mogły uaktualnić się do Androida 10 dopiero w przyszłym roku, a inne urządzenia otrzymają aktualizację nawet później.

Według niepotwierdzonych informacji T-Mobile rozpoczął już testowanie zestawu Androida 10 dla linii Galaxy S10 i Note 10. Jeśli to prawda, przejście do „pierwszej dziesiątki” może nastąpić znacznie wcześniej w tym roku.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : styczeń 2020 r

Nokia

W 2018 roku Nokia zaktualizowała prawie wszystkie swoje flagowe smartfony do systemu Android Pie. Niektóre tańsze modele musiały czekać do 2019 r. Jednak Nokia udowodniła, jak poważnie podchodzi do aktualizacji.

Jeśli chodzi o przejście na Androida 10, nastąpi to w pięciu głównych etapach. Nokia planuje rozpocząć aktualizację smartfonów w czwartym kwartale 2019 r., A zakończyć ją już w drugim kwartale 2020 r. Najprawdopodobniej flagowe modele, a następnie wszyscy inni, będą jednymi z pierwszych na Androidzie 10.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : październik 2019 r

Huawei / Honor

W ubiegłym roku Huawei dość nieoczekiwanie zaktualizował swoje flagowce do Androida Pie. Ponadto niektóre flagowe modele Honoru były w stanie uzyskać aktualizację . Chociaż w 2019 r. Proces ten znacznie zwolnił.

Niestety, Huawei przeżywa obecnie ciężkie czasy. Pomimo faktu, że firma ogłosiła już wersję beta EMUI 10 opartą na systemie Android 10, okaże się, czy będzie dostępna na całym świecie, czy tylko w Chinach. Huawei obiecał uaktualnić do „dziesiątek” flagowców i niektórych urządzeń pod marką Honor, ale stało się to przed rozpoczęciem wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Dlatego w tej chwili trudno powiedzieć, na co firma czeka i jakie są jej plany aktualizacji.

Przewidywana data przejścia na Androida 10 : listopad 2019

Xiaomi

Co zaskakujące, 3 września 2019 r. Okazało się, że Xiaomi wyda Androida 10 dla Redmi K20 Pro. Jeśli wierzysz słowom Mishaala Rahmana z XDA-Developers, to jak dotąd aktualizacja jest dostępna tylko w Chinach. Niemniej jednak Xiaomi powinna wkrótce wydać globalną aktualizację.

Motorola

Pomimo faktu, że w 2018 roku Motorola wypuściła system Android Pie dla większości swoich smartfonów, sam proces zajął dużo czasu i zakończył się dopiero w grudniu 2018 roku. Kolejną złą wiadomością jest to, że Motorola po raz pierwszy wydała aktualizację dla smartfonów średniej klasy, a dopiero potem do flagowego Moto Z3.

Dlatego mamy wszelkie powody, by wierzyć, że w tym roku Motorola zastosuje się do dość niezwykłego planu rozwoju. Najprawdopodobniej urządzenia z Androidem One zostaną najpierw przeniesione na Androida 10 , a następnie całą resztę.

Przewidywana data przejścia na Androida 10 : listopad 2019

Sony

Mimo szybkiego wzrostu sprzedaży Sony stara się ściśle monitorować wszystkie trendy w branży i terminowo wypuszczać wszystkie aktualizacje dla swoich smartfonów. Sytuacja niewiele się zmieniła w 2018 roku, kiedy tuż przed Świętem Dziękczynienia firma wydała aktualizacje dla swojej flagowej Xperii XZ1 i XZ2.

Dlatego nie mamy powodu, aby sądzić, że w tym roku Sony zmieni przyzwyczajenia i „opóźni” przejście na system Android 10. Jak zwykle, flagowce otrzymają najpierw aktualizację, a następnie inne urządzenia firmy.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : październik 2019 r

LG

Niestety, LG z aktualizacjami nie jest tak płynne, jak byśmy tego chcieli. W ubiegłym roku firma była w stanie przenieść swoje urządzenia na Android Pie dopiero w styczniu 2019 r. Ponadto wersja amerykańska została zaktualizowana do maja 2019 r.

Niestety nie jesteśmy pewni, że historia nie powtórzy się z Androidem 10. W tym smartfony takie jak G8 i V50 wyposażone w potężny sprzęt. Dlatego nie licz na to, że którykolwiek ze smartfonów LG przejdzie do „pierwszej dziesiątki” do końca 2019 roku.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : styczeń 2020 r

HTC

W 2018 roku HTC osiągnęło nowy poziom, gdy wypuścił system Android Pie tylko dla jednego ze smartfonów. HTC U12 Plus nie był w stanie uaktualnić do Pie dopiero w czerwcu, a następnie modele U11 i U11 Plus dostały aktualizację.

Dlatego najprawdopodobniej podobna sytuacja stanie się z Androidem 10. Jednym z pierwszych, którzy przejdą do „pierwszej dziesiątki”, jest U11 Life, do końca 2019 r. Już w 2020 r. Firma może ogłosić swoje nowe projekty flagowe.

Przewidywana data przejścia na Androida 10 : listopad 2019

Asus

Aby zaktualizować swoje smartfony do Pie, Asus spędził dużo czasu. Zmiany dotyczyły jednak prawie wszystkich urządzeń firmy. Dla wielu była to naprawdę miła niespodzianka. Niektórzy sądzili, że Asus nie zaktualizuje Zenfone 4 do Pie, ale już w czerwcu tego roku wydano dla niego wersję beta Pie.

Najprawdopodobniej podobna sytuacja stanie się z Androidem 10, a aktualizacje zaczną być wydawane nie wcześniej niż w grudniu 2019 r. Co najważniejsze, Asus nie powinien odmawiać przeniesienia wszystkich swoich smartfonów do „pierwszej dziesiątki”.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : grudzień 2019 r

Oppo

W ubiegłym roku Oppo było całkiem fajne, wydając aktualizacje dla swoich urządzeń. Do marca ogłosili skórkę ColorOS opartą na systemie Android Pie. W Chinach stał się dostępny najpierw na smartfonach Reno, a następnie na niektórych innych (aczkolwiek w fazie beta).

Nie wiemy, dlaczego Oppo tak długo aktualizowało swoje smartfony do wersji Pie. Ale najprawdopodobniej podobna sytuacja nastąpi w przypadku Androida 10, a przejście nastąpi nie wcześniej niż w 2020 r.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : kwiecień 2020 r

Vivo

Technicznie rzecz biorąc, Vivo dotrzymało obietnicy uaktualnienia swoich smartfonów do systemu Android Pie do końca 2018 roku. Jednak w wielu przypadkach chodziło raczej o wersje beta, a stabilne zestawy były wydawane do marca. Co dziwniejsze, nie wszystkie urządzenia Vivo zostały zaktualizowane do wersji Android Pie.

Biorąc pod uwagę to niezwykłe podejście firmy do wydawania aktualizacji, najprawdopodobniej stabilne wersje Androida 10 będą dostępne dopiero w przyszłym roku. Z drugiej strony Vivo X27 bierze już udział w testach dziesiątek, więc niektóre smartfony będą mogły zostać zaktualizowane przed końcem 2019 roku.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : marzec 2020 r

Realme

Realme pojawił się na rynku w 2018 roku, kiedy wprowadził ogromną liczbę różnych smartfonów. Firma dołożyła wszelkich starań, aby wszystkie aktualizacje były wydawane na czas. Jednak do maja nie byliśmy w stanie zobaczyć stabilnej wersji Androida Pie. Dla wielu jest to naprawdę poważny problem.

Mamy szczerą nadzieję, że tym razem Realme zaktualizuje swoje smartfony do Androida 10 znacznie szybciej niż w wersji Pie. Ponieważ Realme 3 Pro bierze udział w testach dziesiątek, stabilne wersje Androida 10 mogą zostać wydane do maja 2020 r. Warto jednak wziąć pod uwagę, że Realme to stosunkowo nowa, ale aktywnie rozwijająca się marka.

Przewidywana data przejścia na system Android 10 : maj 2020 r

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Marek Zmysłowski Fotowoltaika w Zielonej Górze Informacje Blog http://engraf.pl/ Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet