Android, Porady

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia na Androidzie

jak-zmniejszyc-rozmiar-zdjecia-na-androidzie

Czasami materiał nagrany smartfonem zajmuje niedopuszczalną ilość miejsca. A pamięć wewnętrzna urządzenia nie jest szczególnie duża, zwłaszcza gdy nie ma gniazda na dysk flash USB. Ale zdjęcie można zmniejszyć.

Niestety sam system Android nie ma takiej funkcjonalności. Aby zmniejszyć obrazy, będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy lub usługi online. To najbardziej popularne i skuteczne sposoby.

Warto zauważyć, że gdy rozmiar obrazu maleje, cierpi na tym jego jakość, więc nie należy szczególnie angażować się w ten proces. Wiele zależy od formatu, w jakim obraz został zapisany. Jeśli jest to PNG , utrata jakości podczas kompresji będzie minimalna. Jednak JPG jest znacznie gorszy. Jednak powiemy Ci, jak zrobić wszystko dobrze.

Korzystanie z usług online

Bardzo popularna metoda wśród tych, którzy nie chcą instalować niezrozumiałych aplikacji na swoim smartfonie. W sieci działa wiele witryn, które świadczą usługi tego typu. Musisz jednak używać ich ostrożnie.

Faktem jest, że niektóre z tych usług są płatne. Dlatego lepiej postępować zgodnie z naszymi zaleceniami. Sugerujemy skorzystanie z usługi Toolur . Nie ma tu języka rosyjskiego. Ale z drugiej strony nie ma pułapek.

Krok 1. Uruchom przeglądarkę na swoim smartfonie za pomocą odpowiedniego skrótu.

Krok 2. W pasku adresu wpisz „https://compressimage.toolur.com” i kliknij przycisk ze strzałką.

Krok 3. Otworzy się strona główna zasobu. Tutaj wystarczy kliknąć przycisk „Prześlij obrazy”.

Krok 4. System wyświetli monit o wybranie folderu w pamięci lub użycie aparatu. Stukamy w pozycję „Pliki”.

Krok 5. Galeria zostanie otwarta. Wybierz żądany album.

Krok 6. W nim dotknij żądanego obrazu i naciśnij znacznik wyboru u góry wyświetlacza.

Krok 7. Powrócisz do serwisu. Tutaj wciskamy przycisk „Kompresuj obrazy”.

Krok 8. Pozostaje tylko pobrać wynik za pomocą pozycji „Pobierz”.

Teraz pomniejszona kopia zdjęcia będzie znajdować się na Twoim smartfonie. Nie musisz nic zmieniać w ustawieniach usługi. Jest już dostrojony pod kątem maksymalnej optymalizacji. Po zakończeniu możesz usunąć oryginał z pamięci telefonu.

Uwaga! Platforma Toolur jest jedną z niewielu usług, które mogą obsługiwać pliki wsadowe. Wystarczy wrzucić kilka zdjęć, a serwis szybko je przetworzy. Ale są ograniczenia rozmiaru. Jeden plik nie może przekraczać limitu 30 MB. W przeciwnym razie platforma odmówi pracy z nim.

Korzystanie ze specjalistycznej aplikacji

Jeśli opcja z platformami internetowymi Ci nie odpowiada, możesz po prostu zainstalować aplikację na swoim smartfonie i zmienić rozmiar zdjęć w dowolnym miejscu, nawet jeśli nie ma połączenia z Internetem. Ta opcja jest preferowana dla wielu.

W tym celu zalecamy użycie Photo & Picture Resizer . Jest całkowicie darmowy, posiada niezbędne narzędzia i nie jest wyłapany w zbieraniu danych użytkownika. Oto algorytm do pracy z nim.

Krok 1. Uruchom Google Play za pomocą odpowiedniego skrótu na pulpicie urządzenia.

Krok 2. W polu wyszukiwania wprowadź „Photo & Picture Resizer” , a następnie kliknij przycisk z lupą.

Krok 3. Kliknij przycisk „Instaluj” .

Krok 4. Po zakończeniu procesu wracamy do pulpitu i uruchamiamy zainstalowany program.

Krok 5. W oknie głównym dotknij elementu „Wybierz zdjęcie”.

Krok 6. Galeria zostanie otwarta. W nim musisz kliknąć żądany obraz.

Krok 7. Następnie program wyświetli monit o wybranie rozmiaru.

To cały proces. Następnie zmodyfikowany plik będzie dostępny w galerii smartfona. Nie musisz go zapisywać osobno. A jego rozmiar będzie zauważalnie mniejszy niż oryginał. Jak widać, do pracy z programem nie są wymagane żadne specjalne umiejętności.

Uwaga! Ten program może nie tylko zmieniać rozmiar zdjęć, ale także przycinać i wykonywać inne czynności. Funkcjonalność aplikacji jest dość bogata, ale jest reklama. Jest to opłata za to, że oprogramowanie nie wymaga żadnej opłaty.

Wniosek

Zmiana rozmiaru obrazu nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wiele osób woli korzystać z platform internetowych. W końcu pozwala to nie zaśmiecać smartfona niepotrzebnymi aplikacjami.

Jednak takie usługi mają istotną wadę: mogą działać tylko wtedy, gdy dostępny jest Internet. Dlatego w niektórych przypadkach lepiej będzie zainstalować specjalną aplikację, która może działać bez połączenia sieciowego.

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis hurtownia baterii pierniki z logo Informacje Blog słowa kluczowe do pozycjonowania https://www.sitepromotor.com.pl/slowa-kluczowe-ile-nalezy-wybrac-aby-pozycjonowac-stron Telefony Porady Jak wybrać tani i dobry hosting wordpress? Smartphone Android kancelaria gorzów Apple Iphone Telefon Tablet