Android, Porady

Jak zmienić klawiaturę na Androidzie?

jak-zmienic-klawiature-na-androidzie

Każdy producent smartfonów stara się wbudować własną wirtualną klawiaturę w swoje stworzenie. Ale nie zawsze spełnia wymagania użytkowników. W takim przypadku system operacyjny Android umożliwia wymianę klawiatury poprzez pobranie dowolnego innego. Ale nie wszyscy właściciele smartfonów rozumieją, jak zmienić klawiaturę w Androidzie. Jeśli również zadajesz sobie to pytanie, to dzisiejszy materiał jest napisany właśnie dla Ciebie!

Jak dystrybuowane są klawiatury?

Każda wirtualna klawiatura na tablet lub smartfon to normalna aplikacja. Jeśli producent zainstalował własną klawiaturę, nie można jej usunąć bez specjalnych sztuczek. Nie oznacza to jednak, że nie można zmienić klawiatury wyświetlanej domyślnie przy każdym pisaniu.

Klawiatury innych firm są dystrybuowane za pośrednictwem znanego sklepu internetowego Google Play. Mogą różnić się od siebie rozmieszczeniem klawiszy (układem), zdolnością do przyklejania się do krawędzi ekranu, zestawem naklejek i uśmiechów, obsługą tych i wieloma innymi właściwościami.

Podczas instalowania nowej klawiatury, aby ją najczęściej aktywować, nie trzeba przechodzić do „ Ustawień ”, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami. Przy pierwszym uruchomieniu wystarczy zaakceptować ofertę, odpowiadając na nią, naciskając przycisk „ Tak ”. Albo samo narzędzie przeniesie Cię do okna żądanych ustawień, w którym wystarczy aktywować przełącznik na zainstalowanej klawiaturze.

Zmień wirtualną klawiaturę

Możesz bez problemu wybrać inną klawiaturę w telefonie. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Etap 1 . Przejdź do sekcji „ Ustawienia ”.

Etap 2 . Wybierz język i wprowadzanie .

Etap 3 . Tutaj powinieneś wybrać „ Bieżąca klawiatura ”. Można go znaleźć w podsekcji lub zakładce „ Klawiatura i metody wprowadzania ”.

Etap 4 . Tutaj umieść koło obok pozycji „ Rosyjski ”, a następnie kliknij przycisk „ Wybierz układ ”.

Etap 5 . Zostaniesz przeniesiony do sekcji opisanej powyżej. Tutaj musisz aktywować wirtualną klawiaturę, której chcesz użyć. Tutaj możesz włączyć głos i niektóre inne nietypowe metody wprowadzania.

Etap 6 . Aktywuj klawiaturę w taki sam sposób dla układu angielskiego.

W nowszych smartfonach z Androidem procedura będzie nieco inna:

Etap 1 . W ustawieniach wybrać „Język i wprowadzanie” . Jeśli nie ma takiego elementu, najpierw przejdź do „Ustawień zaawansowanych” lub użyj wyszukiwania.

Etap 2 . W menu „Język i wprowadzanie” wybierz „Zarządzanie klawiaturą” , a następnie włącz żądany.

Etap 3 . Wróć o jeden krok do menu „Język i wprowadzanie”, a teraz kliknij „Bieżąca klawiatura” . W wyświetlonym menu kontekstowym wybierz żądaną klawiaturę.

Po włączeniu żądanej klawiatury w ustawieniach możesz ją zmienić w dowolnym momencie. Aby to zrobić, wywołaj go w dowolnej aplikacji i naciśnij długo ikonę „Wybór układu” i wybierz żądaną klawiaturę.

To wszystko. Instalacja klawiatury na Androidzie jest bardzo prosta – wystarczy pobrać ją z Google Play. Jego aktywacja nie jest skomplikowana – teraz wiesz, jak to zrobić.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Kontrola dostępu Warszawa Hanna Kochańska aktorka Informacje Blog https://migomat.com.pl/przecinarka-plazmowa Telefony Porady topy damskie Smartphone Android https://www.sowul.pl/oferta-dla-drogownictwa/ Apple Iphone Telefon Tablet