Android, Porady

Jak usunąć wszystkie dane z telefonu Android

jak-usunac-wszystkie-dane-z-telefonu-android

Jeśli przygotowujesz smartfon do odsprzedaży, chcesz go przekazać tymczasowo innej osobie, najlepiej jest usunąć z niego wszystkie pliki osobiste i informacje.

Aby to zrobić, po prostu zresetuj do ustawień fabrycznych, pozbądź się wszelkich danych ręcznie lub użyj specjalnego oprogramowania. Następnie wyjaśnimy, jak usunąć wszystko z telefonu z Androidem.

JAK PRZYWRÓCIĆ USTAWIENIA FABRYCZNE

Jeśli chcesz usunąć wszystkie pliki, aplikacje i inne zapisane dane, najprostszym sposobem jest przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Instrukcja:

Etap 1 . W ustawieniach znajdź pozycję „Google”, a na stronie, która się otworzy, wybierz „Kopia zapasowa” .

Krok 2 . Jeśli chcesz usunąć dane nie tylko ze smartfona, ale także z Dysku Google , przesuń suwak do pozycji „Wył .  . Następnie kliknij „Wyłącz i usuń” . Uważaj, po tym czasie dostęp do kopii zapasowej urządzenia nie działa.

Krok 3 . Wróć do ustawień i znajdź tutaj „Backup and reset – kopia bezpieczeństwa i resetowanie” (w zależności od wersji Androida , ten element może być ukryty w różnych podsekcjach). Kliknij „Usuń wszystkie dane”, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Potwierdź akcję, jeśli to konieczne.

Następnie telefon uruchomi się ponownie i po włączeniu może zostać skonfigurowany jako nowe urządzenie.

Jak ręcznie wyczyścić smartfon

W razie potrzeby można wyczyścić pamięć i usunąć niepotrzebne pliki z telefonu, pamięci podręcznej i danych konta bez odinstalowywania aplikacji. Jest to przydatne, jeśli chcesz zostawić trochę informacji. Instrukcja:

Etap 1 . Przejdź do ustawień i znajdź pozycję „Aplikacje” . Na otwartej liście wybierz aplikację, której dane chcesz usunąć.

Krok 2 . Zostaną otwarte szczegółowe informacje o aplikacji. Tutaj możesz całkowicie usunąć go z telefonu lub wyczyścić pamięć podręczną danych. W zależności od wersji Androida przyciski mogą znajdować się inaczej i mieć różne nazwy.

Krok 3 . Usuń wszystkie dane użytkownika jest możliwe za pośrednictwem eksploratora. Otwórz go, a następnie sortuj według typu pliku. Następnie usuń niepotrzebne obrazy, muzykę lub dokumenty.

Etap 4 . Niektórzy producenci smartfonów instalują na urządzeniu specjalne oprogramowanie do czyszczenia niepotrzebnych plików i innych niepotrzebnych danych użytkownika. Na przykład aplikacja „Czyszczenie” dla urządzeń Xiaomi .

Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane ze smartfona z Androidem, najlepiej jest przywrócić ustawienia fabryczne. Jest to przydatne, jeśli przygotowujesz telefon do odsprzedaży. Ale jeśli chcesz oczyścić telefon z niepotrzebnych plików i poprawić jego wydajność, przeczytaj nasz przewodnik.

Jeśli chcesz całkowicie wyczyścić Androida, najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeśli planujesz wyczyścić pamięć plików określonego typu (na przykład obrazów lub muzyki), lepiej jest to zrobić ręcznie. Zwłaszcza jeśli nie chcesz stracić zainstalowanych aplikacji i zapisanych haseł.

Smartphone Specjalista

https://pgmpv.pl/technologia/