Wiedza

Jak sprawdzić moc wyjściową portu USB?

jak-sprawdzic-moc-wyjsciowa-portu-usb

Wiedza o tym, ile prądu komputer może przesyłać przez port USB, przyda się w różnych przypadkach. Na szczęście nietrudno się tego dowiedzieć.

Wiele dzisiejszych urządzeń jest zasilanych przez USB, dlatego ważne jest, aby mieć pojęcie, ile mocy może dostarczyć każdy port w laptopie lub komputerze. Musisz o tym wiedzieć, choćby dlatego, że niektóre gadżety pobierają znacznie więcej prądu niż port jest w stanie dostarczyć. W związku z tym istnieje ryzyko rozłączenia złącza lub wywołania znacznie poważniejszych konsekwencji, na przykład zwarcia i późniejszego zapłonu (ale zdarza się to niezwykle rzadko).

Porty USB są dalekie od tego samego. Laptopy i komputery PC mogą być wyposażone w porty USB 2.0 i USB 3.0. Oba służą do podłączenia zewnętrznych urządzeń peryferyjnych, które z kolei są zaprojektowane dla różnych prądów obciążenia.

Znajomość mocy wyjściowej portu USB pomoże rozwiązać problemy z brakiem zasilania w określonych warunkach.

Na przykład wiele osób uważa za wygodne ładowanie telefonu z komputera, ale nie wszystkie laptopy mogą pracować w trybie ładowania. Często użytkownicy mają do czynienia ze zbyt wolnym ładowaniem smartfonów. Wyjaśnienie jest proste: nie wszystkie porty USB mogą dostarczyć telefonowi tyle energii, ile potrzebuje do mniej lub bardziej szybkiego uzupełnienia baterii.

Na szczęście moc wyjściowa portu USB jest rozpoznawana bez skomplikowanej manipulacji.

Jak sprawdzana jest moc wyjściowa portu USB?

Aby poznać moc portu USB komputera lub laptopa, pobierz darmowy program USBDeview. Jest przenośny i nie wymaga instalacji.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po uruchomieniu, jest pełna lista podłączonych urządzeń i portów USB obecnych w komputerze. Aktywne złącza są oznaczone zieloną flagą. Szczegółowe informacje o porcie można znaleźć, klikając dwukrotnie jego nazwę. Otworzy się pełna lista informacji, w szczególności, kiedy były ostatnio używane, czy w tej chwili można bezpiecznie odłączać urządzenia i tak dalej.

Znajdź wiersz „Moc” wśród wszystkich parametrów. Wyświetla moc wyjściową wybranego portu USB w miliamperach. To są informacje, które trzeba było poznać.

Źródło: makeuseof.com

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Używane laptopy do gier itbeta.pl Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet