Android, Gry, Porady

Jak poprawić wydajność smartfona z Androidem w grach

jak-poprawic-wydajnosc-smartfona-z-androidem-w-grach

Czy wiesz, że dostosowując niektóre parametry swojego smartfona z Androidem, gry mogą działać znacznie lepiej i płynniej? Ponadto wszystkie te zmiany są dość łatwe do wprowadzenia, a dla większości z nich nie potrzebujesz nawet uprawnień administratora. Zobaczmy, jak możesz poprawić wydajność gier swojego smartfona z Androidem.

Zmień częstotliwość odświeżania ekranu

Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym lepsza wizualnie gra i płynniejsza animacja.

Wiele urządzeń z Androidem, w tym flagowe firmy Samsung i OnePlus , umożliwia zmianę częstotliwości odświeżania ekranu. Jeśli zmienisz to na najwyższą wartość, możesz znacznie poprawić grafikę w grach.

W przypadku telefonów obsługujących tę funkcję (nie wszystkie modele) wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz „Ustawienia”, a następnie przejdź do zakładki „Wyświetlacz”.
 • W otwartym menu wybierz „Zaawansowane”.
 • Następnie kliknij „Częstotliwość odświeżania ekranu”.
 • Wybierz najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania.

Szybkie łącze internetowe

Smartfon Nokia 5G zostanie wprowadzony na rynek w 2020 r

Jeśli jesteś fanem gier online, prędkość połączenia internetowego bezpośrednio wpływa na wydajność. Dzieje się tak, ponieważ gry tego typu muszą stale wysyłać i odbierać dane. Tak więc, jeśli masz złe połączenie internetowe, transfer danych potrwa znacznie dłużej.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić szybkie i nieprzerwane połączenie internetowe, aby gry online działały płynnie i bez opóźnień.

Włącz Wymuszanie 4x

Najlepsze mobilne miejsca i gry do gier | Bluedog

Force 4x to ustawienie, które można znaleźć w niektórych smartfonach. Znacząco poprawia wydajność gier i jest domyślnie wyłączony na większości urządzeń, ponieważ dość szybko wyczerpuje baterię telefonu.

Jeśli nie przejmujesz się zbytnio żywotnością baterii i chcesz uzyskać najlepsze możliwe wrażenia z gry, włącz tę funkcję.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie smartfony obsługują Force 4x. Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w tę funkcję, możesz to skonfigurować w następujący sposób:

 • Otwórz Ustawienia, Informacje o telefonie i kliknij numer kompilacji siedem razy. Następnie zostaniesz przeniesiony do trybu programisty.
 • Wróć do głównego menu ustawień i przejdź do pozycji „System”.
 • Kliknij Opcje programisty.
 • Znajdź Force 4x MSAA i włącz go.

Usuń niepotrzebne pliki z telefonu

Oczyść swój telefon z Androidem i wyczyść pamięć wewnętrzną | Avast

Jeśli Twój smartfon zawiera niepotrzebne pliki lub programy, należy je usunąć, aby poprawić wydajność urządzenia. Wpłynie to pozytywnie na wydajność telefonu podczas uruchamiania różnych gier.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że smartfon często zbiera niechciane treści z wielu źródeł: pozostałości po usuniętych wcześniej aplikacjach, stare pliki multimedialne i nieużywane dokumenty są częścią tego „śmieci”.

Teraz prawie wszystkie smartfony mają wbudowaną funkcję bezpiecznego usuwania nieużywanych plików.

 • Otwórz „Ustawienia”, przejdź do sekcji „Pamięć”.
 • Następnie kliknij element „Oczyść”.
 • Wybierz programy, których już nie używasz, i kliknij „Zwolnij” w prawym dolnym rogu.

Włącz Dolby Atmos

Dolby Atmos zapewniający dźwięk 3D | Blog Teufel

Dolby Atmos radykalnie poprawia jakość dźwięku w grach. Jeśli smartfon obsługuje tę funkcję, zalecamy jej włączenie, aby cieszyć się lepszą jakością dźwięku.

Technologia jest dostępna w większości telefonów Samsung Galaxy i można ją włączyć w menu Ustawienia. Oto jak:

 • Otwórz Ustawienia i przejdź do Dźwięki i wibracje.
 • Na następnym ekranie kliknij Jakość dźwięku i efekty.
 • Włącz Dolby Atmos.

Używaj akcesoriów do gier

Oprócz oprogramowania warto zwrócić uwagę na poszczególne urządzenia peryferyjne, które również pomagają usprawnić działanie smartfonów z Androidem.

Na przykład możesz kupić zewnętrzny kontroler do gier, który poprawi sterowanie.

Większość akcesoriów do gier jest bardzo łatwa w użyciu — wystarczy podłączyć je do telefonu.

Przetaktowywanie procesora

Ezek az új telefonok jönnek hamarosan Snapdragon 865 lapkával - NapiDroid

Przetaktowanie procesora w smartfonie pozwoli wycisnąć z niego maksymalną moc, dzięki czemu gry będą mogły przetwarzać więcej elementów w tym samym czasie, co poprawia wrażenia z gry.

Możesz podkręcić procesor w większości telefonów z Androidem. Pamiętaj jednak, że musisz poprosić o dostęp do roota. Jeśli nie jesteś szczególnie zaznajomiony z tym procesem, radzimy tego nie robić, ponieważ istnieje ryzyko, że urządzenie zawiedzie.

Aby przetaktować telefon z Androidem, musisz najpierw zainstalować niestandardowe jądro. Następnie musisz pobrać aplikację Franco Kernel Manager, zaprojektowaną specjalnie do podkręcania procesora. Po uruchomieniu telefon się nagrzeje, a żywotność baterii znacznie się skróci, ale pomoże Ci to w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis ciasta przepisy Ceny odprawy celnej do UK. Zobacz teraz Informacje Blog Arbeitsspeicher 32GB DELL PowerEdge C4140 DDR4 2666MHz ECC REGISTERED DIMM A9781929 Telefony Porady Memory RAM 1x 32GB Tyan Transport SX TN70A B8026 DDR4 2666MHZ ECC REGISTERED DIMM Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet