Android, Gry, Porady

Jak poprawić wydajność smartfona z Androidem w grach

jak-poprawic-wydajnosc-smartfona-z-androidem-w-grach

Czy wiesz, że dostosowując niektóre parametry swojego smartfona z Androidem, gry mogą działać znacznie lepiej i płynniej? Ponadto wszystkie te zmiany są dość łatwe do wprowadzenia, a dla większości z nich nie potrzebujesz nawet uprawnień administratora. Zobaczmy, jak możesz poprawić wydajność gier swojego smartfona z Androidem.

Zmień częstotliwość odświeżania ekranu

Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym lepsza wizualnie gra i płynniejsza animacja.

Wiele urządzeń z Androidem, w tym flagowe firmy Samsung i OnePlus , umożliwia zmianę częstotliwości odświeżania ekranu. Jeśli zmienisz to na najwyższą wartość, możesz znacznie poprawić grafikę w grach.

W przypadku telefonów obsługujących tę funkcję (nie wszystkie modele) wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz „Ustawienia”, a następnie przejdź do zakładki „Wyświetlacz”.
 • W otwartym menu wybierz „Zaawansowane”.
 • Następnie kliknij „Częstotliwość odświeżania ekranu”.
 • Wybierz najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania.

Szybkie łącze internetowe

Smartfon Nokia 5G zostanie wprowadzony na rynek w 2020 r

Jeśli jesteś fanem gier online, prędkość połączenia internetowego bezpośrednio wpływa na wydajność. Dzieje się tak, ponieważ gry tego typu muszą stale wysyłać i odbierać dane. Tak więc, jeśli masz złe połączenie internetowe, transfer danych potrwa znacznie dłużej.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić szybkie i nieprzerwane połączenie internetowe, aby gry online działały płynnie i bez opóźnień.

Włącz Wymuszanie 4x

Najlepsze mobilne miejsca i gry do gier | Bluedog

Force 4x to ustawienie, które można znaleźć w niektórych smartfonach. Znacząco poprawia wydajność gier i jest domyślnie wyłączony na większości urządzeń, ponieważ dość szybko wyczerpuje baterię telefonu.

Jeśli nie przejmujesz się zbytnio żywotnością baterii i chcesz uzyskać najlepsze możliwe wrażenia z gry, włącz tę funkcję.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie smartfony obsługują Force 4x. Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w tę funkcję, możesz to skonfigurować w następujący sposób:

 • Otwórz Ustawienia, Informacje o telefonie i kliknij numer kompilacji siedem razy. Następnie zostaniesz przeniesiony do trybu programisty.
 • Wróć do głównego menu ustawień i przejdź do pozycji „System”.
 • Kliknij Opcje programisty.
 • Znajdź Force 4x MSAA i włącz go.

Usuń niepotrzebne pliki z telefonu

Oczyść swój telefon z Androidem i wyczyść pamięć wewnętrzną | Avast

Jeśli Twój smartfon zawiera niepotrzebne pliki lub programy, należy je usunąć, aby poprawić wydajność urządzenia. Wpłynie to pozytywnie na wydajność telefonu podczas uruchamiania różnych gier.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że smartfon często zbiera niechciane treści z wielu źródeł: pozostałości po usuniętych wcześniej aplikacjach, stare pliki multimedialne i nieużywane dokumenty są częścią tego „śmieci”.

Teraz prawie wszystkie smartfony mają wbudowaną funkcję bezpiecznego usuwania nieużywanych plików.

 • Otwórz „Ustawienia”, przejdź do sekcji „Pamięć”.
 • Następnie kliknij element „Oczyść”.
 • Wybierz programy, których już nie używasz, i kliknij „Zwolnij” w prawym dolnym rogu.

Włącz Dolby Atmos

Dolby Atmos zapewniający dźwięk 3D | Blog Teufel

Dolby Atmos radykalnie poprawia jakość dźwięku w grach. Jeśli smartfon obsługuje tę funkcję, zalecamy jej włączenie, aby cieszyć się lepszą jakością dźwięku.

Technologia jest dostępna w większości telefonów Samsung Galaxy i można ją włączyć w menu Ustawienia. Oto jak:

 • Otwórz Ustawienia i przejdź do Dźwięki i wibracje.
 • Na następnym ekranie kliknij Jakość dźwięku i efekty.
 • Włącz Dolby Atmos.

Używaj akcesoriów do gier

Oprócz oprogramowania warto zwrócić uwagę na poszczególne urządzenia peryferyjne, które również pomagają usprawnić działanie smartfonów z Androidem.

Na przykład możesz kupić zewnętrzny kontroler do gier, który poprawi sterowanie.

Większość akcesoriów do gier jest bardzo łatwa w użyciu — wystarczy podłączyć je do telefonu.

Przetaktowywanie procesora

Ezek az új telefonok jönnek hamarosan Snapdragon 865 lapkával - NapiDroid

Przetaktowanie procesora w smartfonie pozwoli wycisnąć z niego maksymalną moc, dzięki czemu gry będą mogły przetwarzać więcej elementów w tym samym czasie, co poprawia wrażenia z gry.

Możesz podkręcić procesor w większości telefonów z Androidem. Pamiętaj jednak, że musisz poprosić o dostęp do roota. Jeśli nie jesteś szczególnie zaznajomiony z tym procesem, radzimy tego nie robić, ponieważ istnieje ryzyko, że urządzenie zawiedzie.

Aby przetaktować telefon z Androidem, musisz najpierw zainstalować niestandardowe jądro. Następnie musisz pobrać aplikację Franco Kernel Manager, zaprojektowaną specjalnie do podkręcania procesora. Po uruchomieniu telefon się nagrzeje, a żywotność baterii znacznie się skróci, ale pomoże Ci to w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis przenośny detektor gazu ciasta przepisy Informacje Blog Ceny odprawy celnej do UK. Zobacz teraz Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet