Apple, Porady

Jak podłączyć iPhone’a lub iPada do telewizora?

jak-podlaczyc-iphonea-lub-ipada-do-telewizora

Nie wiesz, jak podłączyć iPhone’a do telewizora? Pokażemy Ci kilka prostych sposobów.

Apple dołożyło wszelkich starań: nie można oderwać wzroku od ekranów iPhone’a 11 Pro i Pro Max. Soczysty obraz całkowicie zniechęca chęć powrotu do komputera. Na takim smartfonie chce się robić wszystko – surfować po internecie, pisać notatki i oglądać film.

Jeśli chodzi o filmy, nawet 6-6,5-calowy wyświetlacz im nie wystarczy. Co możemy powiedzieć o starych i ekonomicznych modelach, w których przekątna nie przekracza 5 cali. Ale smartfon to smartfon, ponieważ można go używać w połączeniu z innymi inteligentnymi urządzeniami. Dziś pokażemy , jak podłączyć iPhone’a do Smart TV, aby kontynuować oglądanie wideo na dużym ekranie.

Dla kogo jest ten przewodnik

Zazwyczaj ludzie są zainteresowani podłączeniem smartfona do telewizora, aby oglądać filmy i pliki multimedialne z galerii na dużym ekranie. Na tym koncentruje się ten przewodnik. Projekcja ekranu głównego iPhone’a lub iPada, gdy telewizor jest używany jako monitor zewnętrzny, nie będzie tutaj omawiana. Istnieją oddzielne instrukcje, w razie potrzeby można je znaleźć w Internecie.

Jak podłączyć iPhone’a do telewizora przez Wi-Fi

Najprostszą opcją, bez żadnych przewodów i akcesoriów, jest użycie funkcji bezprzewodowej AirPlay, pod warunkiem, że obsługuje ją Twój telewizor lub zestaw kina domowego.

Strumieniowanie AirPlay jest dostępne na Apple TV. Występuje również w telewizorach innych marek – Samsung , Vizio i TCL.

Ale jeśli nie masz telewizora obsługującego AirPlay i nie zamierzasz kupować Apple TV, możesz użyć zewnętrznego wzmacniacza. Odbiera sygnał ze smartfona i przesyła go do telewizora przez Wi-Fi. Jego plusem jest to, że kosztuje kilka razy taniej niż dekoder Apple.

Po skonfigurowaniu AirPlay proces przesyłania obrazu jest prosty. Popularne aplikacje do przesyłania strumieniowego mają już zintegrowaną tę funkcję. Uruchom plik, kliknij ikonę AirPlay na ekranie smartfona . W zależności od tego, ile urządzeń jest dostępnych w pobliżu, możesz zobaczyć kilka opcji, w których możesz powielić obraz. Znajdź wśród nich telewizor i ciesz się.

To rozwiązanie ma tylko jedną wadę: nie każda aplikacja na iOS obsługuje AirPlay. Przejdźmy więc do rozwiązań awaryjnych.

Jak podłączyć iPhone’a do telewizora przez HDMI

Będziesz potrzebować:

  • wolny port HDMI w telewizorze;
  • kabel HDMI
  • Cyfrowy adapter AV Apple Lightning.

Nowe modele iPada Pro współpracują z wieloportową przejściówką Apple z USB-C na AV . To nie jest tanie, istnieją prostsze alternatywy, ale nie ma gwarancji, że będą działać zgodnie z oczekiwaniami.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć adapter do telefonu, podłączyć kabel HDMI do adaptera, a drugi koniec do telewizora.

W przypadku oglądania 4K ta metoda nie jest odpowiednia, ponieważ podczas jej używania aplikacje do przesyłania strumieniowego są ograniczone do rozdzielczości 1080p.

Należy również zauważyć, że transmisja sygnału następuje z niewielkim opóźnieniem. Nie wpłynie to znacząco na oglądanie filmów i wideo, ale w grach może być krytyczne.

Jak podłączyć iPhone’a do telewizora przez USB

Nieprawidłowe jest mówienie o podłączeniu iPhone’a do telewizora przez USB, ponieważ iPhone w zasadzie nigdy nie miał portów USB: są one zastąpione zastrzeżonym złączem Apple Lightning. W związku z tym potrzebny będzie kabel USB Plug-and-Play ze złączem tego typu, a do tego możliwy jest również adapter USB / Lightning.

Jedna strona kabla jest podłączana do portu HDMI lub USB w telewizorze, a druga do telefonu. Ta metoda nie jest tak niezawodna, jak poprzednia wykorzystująca oryginalny adapter Apple. Możesz go użyć, jeśli w domu jest już kabel Plug-and-Play, ponieważ istnieje możliwość, że cały system nie będzie działał zgodnie z oczekiwaniami lub w ogóle nie zadziała.

W sprzedaży są stacje dokujące z Lightningiem, dzięki którym można również skonfigurować wyjście wideo do telewizora, ale wiele z nich jest ograniczonych technicznie, na przykład działają tylko z rozdzielczością nie wyższą niż 720p. W zasadzie jest to prawie to samo, co Apple TV.

Ze względu na mało szczegółowy obraz nie warto biegać po stację dokującą do sklepu, ale jeśli masz taką w domu, to też możesz z niej skorzystać.

Inne sposoby podłączenia iPhone’a do telewizora

Omówiliśmy podstawowe sposoby podłączania iPhone’a i iPada do domowego telewizora. Za kulisami są mniej popularne, takie jak odtwarzacz strumieniowy Chromecast i dodatkowe oprogramowanie mobilne. Chromecast jest zwykle używany w ekosystemie Androida. Jeśli chodzi o aplikacje mobilne do przesyłania programów przez Wi-Fi ze smartfona na telewizor, wiele z nich nie działa tak, jak byśmy chcieli. Najczęściej użytkownicy są sfrustrowani, gdy nie mogą znaleźć swojego telewizora na liście dostępnych ekranów. Musimy przestudiować inną aplikację, a następnie drugą i trzecią. Dlatego ograniczyliśmy się do sposobów, które prawie na pewno doprowadzą Cię do sukcesu.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Szkło hartowane - jak wiele może znieść? Sprawdź zalety tej niewidzialnej tarczy Etui na telefon z motywami świątecznymi i zimowymi Informacje Blog Popularne etui na Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet