Porady, Pozostałe

Jak mogę usunąć moje konto na Instagramie?

jak-moge-usunac-moje-konto-na-instagramie

Instagram jest uważany za najszybciej rozwijającą się sieć społecznościową . To nie żart, w 2013 roku baza aktywnych użytkowników Instagrama liczyła zaledwie 90 milionów osób. Do 2019 roku liczba użytkowników wzrosła do 1 miliarda – ponad 10 razy. Okazuje się, że co ósmy mieszkaniec planety to przynajmniej trochę, ale bloger insta.

Jednak nawet wśród młodych ludzi są tacy, którzy kategorycznie sprzeciwiają się Instagramowi. Nie chodzi tylko o to, że media społecznościowe kradną dużo czasu. Skrawki przydatnych informacji na Instagramie toną w oceanie bezsensownych postów i historii, które tak zwani blogerzy na Instagramie generują w nieograniczonych ilościach. Uważa się, że sieć społecznościowa promuje pasożytnictwo i generuje czarną zazdrość w skali globalnej. Jeśli tak uważasz, nasze instrukcje dotyczące usunięcia konta na Instagramie prawdopodobnie będą dla Ciebie pomocne.

Jak usunąć konto na Instagramie z komputera?

Aby usunąć swoje konto na Instagramie, musisz przejść prawdziwą misję, której celem jest znalezienie tajnego linku. Nie będzie czegoś takiego do kliknięcia i usunięcia – serwis społecznościowy dość głęboko ukrył „wyjście z matrycy”.

Jak mam usunąć stronę?

Krok 1 . Na stronie głównej Instagrama znajdź łącze Pomoc u dołu i kliknij je. Spowoduje to przejście do Centrum pomocy .

Krok 2 . W Centrum pomocy przejdź do sekcji Zarządzanie kontem .

Krok 3 . W kolejnym etapie wybierz pozycję „ Usuń konto ”.

Krok 4. Rozwiń sekcję „ Jak usunąć swoje konto na Instagramie ”. Tutaj znajdziesz tajny link, o którym wspomniałem. Na poniższym zrzucie ekranu wskazuje na to strzałka („ Usuń konto ”).

Krok 5. Wskaż powód, dla którego chcesz usunąć swoją stronę.

Dla każdej z możliwych opcji powodów usunięcia proponuje się alternatywę (1). Na przykład, jeśli wskażesz, że sieć społecznościowa przeszkadza, rozprasza i generuje dużo szumu informacyjnego, zostaniesz poproszony o usunięcie aplikacji z telefonu i spróbujesz bez niej żyć.

Jeśli alternatywa Cię nie zainspirowała, wpisz hasło w pustym oknie (2) i kliknij czerwony przycisk „ Usuń moje konto na stałe ” (3). Konto zostanie natychmiast usunięte.

Instagram traktuje użytkowników, którzy decydują się na odejście, raczej surowo i nie daje im żadnego „próbnego” okresu na odzyskanie konta. Usunięty oznacza raz na zawsze.

Ponadto po usunięciu konta login nie jest uwalniany, więc jeśli będziesz chciał stworzyć nową stronę, będziesz musiał ponownie wypromować swoją „mini-markę”, aby była rozpoznawalna. Dlatego przed podjęciem decyzji o usunięciu pomyśl o tym z chłodną głową i rozważ zalety i wady. To decyzja, której nie należy podejmować w pośpiechu.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie?

Nie da się usunąć Instagrama z telefonu za pomocą aplikacji mobilnej – po prostu nie ma takiej funkcji. Jeśli zamierzasz działać przez telefon, ponieważ nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa, będziesz musiał przejść do Insta przez przeglądarkę.

Procedura usuwania za pomocą przeglądarki mobilnej również sprowadza się do znalezienia linku, ale ścieżka jest nieco inna. Oto, co musisz zrobić:

Krok 1 . Kliknij ikonę „ Ustawienia ” w lewym górnym rogu.

Krok 2 . W ustawieniach znajdź blok „ Informacje ” i przejdź do sekcji „ Centrum pomocy ”.

Krok 3 . Centrum pomocy jest trochę nam znane. Tutaj wybierz „ Zarządzanie kontem ”.

Krok 4 . Następnie potrzebujesz odniesienia „ Usunięcie konta ” .

Krok 5 . W przewodniku „ Usuwanie konta ” rozwiń sekcję „ Jak usunąć konto na Instagramie ”.

Znajdź link „ Usuń konto ” w tekście i postępuj zgodnie z nim.

Krok 6 . Wskaż przyczynę usunięcia konta (1). Możesz wybrać jedną z proponowanych list lub zarejestrować inną. Następnie wprowadź hasło do swojego konta (2) i kliknij czerwony przycisk „ Usuń trwale moje konto ” (3).

Krok 7 . Sieć społecznościowa poprosi Cię o potwierdzenie akcji – kliknij „ OK ”.

Możesz być pewien, że pozbyłeś się Instagrama, gdy na ekranie telefonu pojawi się następujący wpis:

Jak tymczasowo zablokować swój profil?

Dla tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia od sieci społecznościowych i pozostać offline, administracja Instagrama sugeruje zablokowanie konta. W przyszłości można go przywrócić w dowolnym momencie. „Instagram” odradza „rąbanie z ramienia” i wybiera dokładne blokowanie zamiast całkowitego usunięcia, wskazując, że ogromna liczba użytkowników prosi o przywrócenie.

Jeśli zdecydujesz się zablokować swój profil, musisz postępować w następujący sposób:

Krok 1 . Przejdź do swojej strony i kliknij przycisk „ Edytuj profil ”.

Krok 2 . Przewiń do samego końca i kliknij link „ Tymczasowo usuń moje konto ”.

Krok 3 . Na następnej stronie wskaż, co skłoniło Cię do zablokowania konta (1). Jeśli żadna z opcji sugerowanych przez sieć społecznościową nie jest odpowiednia, wybierz „ Inne ”. Następnie wprowadź swoje hasło (2) i kliknij niebieski przycisk „ Tymczasowo zablokuj swoje konto ” (3).

Krok 4. Pojawi się okno, w którym musisz potwierdzić, że zdecydowałeś się zablokować. Kliknij Tak .

Następnie dostęp do sieci społecznościowej Instagram zostanie tymczasowo zablokowany.

Podsumowując

Wyjście z Instagrama to poważna decyzja. Użytkownik musi zrozumieć, że wtedy żadna perswazja nie pomoże mu przywrócić konta. W sieci społecznościowej nie ma okresu, w którym można zmienić zdanie. W rzeczywistości jest to jeden z powodów, dla których link wymagany do usunięcia jest głęboko ukryty. Jeśli użytkownik może się do tego dostać, oznacza to, że jego wola jest niewzruszona i jest mało prawdopodobne, aby udało się go przekonać do pozostania.

Ci, którzy chcą na chwilę zdystansować się od świata, powinni zdecydować się na dezaktywację swojego konta. Dezaktywowany profil można włączyć w dowolnym momencie, więc wybierając tę ​​opcję, użytkownik ratuje się przed dalszym bolesnym uświadomieniem sobie, że wszelkie próby promocji strony na Insta obróciły się w ruinę.

 

 

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet