Apple, News

iPhone 2019 i wszystko, co wiadomo na ten temat: data wydania, wycieki, specyfikacje

iphone-2019-i-wszystko-co-wiadomo-na-ten-temat-data-wydania-wycieki-specyfikacje

Wydanie iPhone XR, iPhone XS i iPhone XS Max stało się poważnym krokiem w rozwoju Apple. Dzięki najnowszym chipom Aion Bionic, te trzy modele stały się najpotężniejszymi iPhone’ami od czasu istnienia firmy. Nowe funkcje aparatu, w tym tryb Smart HDR , sprawiły, że są silnymi graczami wśród telefonów z aparatami. Apple wykorzystał także największe wyświetlacze w historii swoich produktów: 6,1 cala dla iPhone XR i 6,5 cala dla XS Max. Pod wieloma względami wszystkie trzy modele okazały się najbardziej popularne.

Wydanie iPhone XR, iPhone XS i iPhone XS Max stało się poważnym krokiem w rozwoju Apple. Dzięki najnowszym chipom Aion Bionic, te trzy modele stały się najpotężniejszymi iPhone’ami od czasu istnienia firmy. Nowe funkcje aparatu, w tym tryb Smart HDR , sprawiły, że są silnymi graczami wśród telefonów z aparatami. Apple wykorzystał także największe wyświetlacze w historii swoich produktów: 6,1 cala dla iPhone XR i 6,5 cala dla XS Max. Pod wieloma względami wszystkie trzy modele okazały się najbardziej popularne.

Ale jakkolwiek mogą wydawać się idealne, zawsze jest miejsce na poprawę. Szczególnie wyraźnie widać to teraz, gdy spada sprzedaż nowych produktów, a firma musi przyznać, że nie liczyła na tak niski popyt. W Internecie już pojawiły się plotki o tym, jakie będą nowe modele iPhone’ów w 2019 roku. Zobaczmy, jakie funkcje i aktualizacje obiecują insiderów, a także pomyśl o tym, co chcielibyśmy zobaczyć w nowych telefonach komórkowych od Apple.

Najnowsze wiadomości

  • Obsługa Wi-Fi 6?

Niektórzy analitycy twierdzą, że nowe iPhone’y będą obsługiwały standard 802.11ax – nową, szybszą generację komunikacji bezprzewodowej.

  • Nowe Rendery

Są nowe renderingi iPhone’a z wbudowanym aparatem. Na nich smartfon wygląda znacznie lepiej niż pierwsze zdjęcia.

Data wydania

Prezentacja iPhone XS, XS Max i XR odbyła się 12 września 2018 roku, jednak wszystkie trzy modele trafiły do ​​sprzedaży później. XS i XS Max stały się dostępne w przedsprzedaży od 14 września, zaczęły być sprzedawane od 21 tego samego miesiąca. Pre-zamówienia na iPhone XR rozpoczęły się 19 października, smartfon pojawił się w sklepach 26 października.

Jeśli Apple nie wycofa się z tradycji w 2019 roku, oficjalna prezentacja nowego iPhone’a spadnie we wtorek, 10 września. Wtedy zamówienie wstępne prawdopodobnie zacznie się 13 września, a sprzedaż będzie wynosić 20. Ale odczekaj kolejne 8 miesięcy, a w tym czasie plany firmy mogą ulec zmianie.

Aparat: czekanie na 3 obiektywy

Według jednej z najpopularniejszych plotek Apple używa systemu trzech czujników na swoich smartfonach 2019.

W maju 2018 r. Analityk Deutsche Securities Jialin Lu z Deutsche Securities oświadczył, że Apple planuje wprowadzić kamerę przynajmniej w jednym ze smartfonów, które zostaną wydane w 2019 roku. Ogłoszenie tego zostało opublikowane na stronie Economic Daily News. Specjalista twierdzi, że nowe kamery mobilne będą miały widzenie stereoskopowe i zaawansowane funkcje 3D. To znacznie poprawi możliwości iPhone’a w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości.

Zgodnie z tym samym źródłem, kamera będzie w stanie stworzyć trójwymiarową mapę otaczającej przestrzeni dla lepszej interakcji z obiektami 3D. Będzie to oparte na technologii TrueDepth, która jest teraz używana w przedniej kamerze iPhone’a do uwierzytelniania biometrycznego.

We wrześniu 2018 r. Szanowany analityk Min-Chi Kuo, który przez wiele lat zajmował się badaniem pracy Apple, odrzucił plotki o kamerze w iPhonie. Jego źródła twierdzą, że Apple jest zadowolony z tego, jak prezentuje się podwójna kamera, aw 2019 roku nie planuje zwiększenia liczby czujników.

Prawdopodobieństwo pozostaje jednak takie, że firma wykorzystuje wbudowany aparat fotograficzny w jednym z iPhone’ów, aby zwiększyć lukę między modelami standardowymi i premium. The Wall Street Journal informuje, że Apple wypuści w tym roku 3 nowe iPhone’y. Ten, który stanie się następcą iPhone’a XS Max, prawdopodobnie stanie się właścicielem potrójnej kamery. W innych modelach, w tym następcy iPhone’a XR, pojawi się system dwóch obiektywów.

Jeśli to wszystko prawda, Apple będzie musiał wymyślić piękny układ trzech soczewek z tyłu smartfona. To, co renderowanie pokazuje teraz wygląda tak. Jednak najnowszy obraz, uzyskany przez OnLeaks i opublikowany na CompareRaja, jest najbardziej podobny do projektu przyszłego iPhone’a. Jeśli to wszystko nie jest fakie, firma rozważa kilka opcji projektowych.

Procesor: czekanie na A13

Apple od dawna współpracuje z tajwańskim producentem półprzewodników TSMC i jak dotąd żaden z nich nie ma powodu, by zaprzestać współpracy.

W sierpniu źródło informacji poinformowało Electronic Engineering Times, że Apple podpisało już umowę z TSMC na dostawę ekskluzywnych procesorów dla iPhone’a w 2019 roku.

Oczywiście, podczas gdy charakterystyka układu nie jest znana. Ale sądząc po ewolucji procesorów Apple, można założyć, że A13 będzie o wiele mocniejszy od poprzednika A12, który obecnie znajduje się w topowych modelach XS i XS Max. Mocniejszy oznacza, że ​​będzie miał więcej sił obliczeniowych, będzie lepszy w przetwarzaniu grafiki i będzie w stanie pracować wydajniej dzięki złożonym algorytmom uczenia maszynowego w aplikacjach AR.

Na 5G nie ma co liczyć

Wielu dużych producentów, w tym Samsung , LG i OnePlus , obiecuje wprowadzenie smartfonów piątej generacji w tym roku. I wydaje się, że Apple nie weźmie udziału w pierwszej fali. Serwis Bloomberg informuje, że pierwszy smartfon 5G z Cupertino zostanie wydany nie wcześniej niż w 2020 roku. Nie ma w tym nic strasznego: operatorzy komórkowi nadal nie będą w stanie szybko wprowadzić sprzętu do nowych sieci. Zrobią to wszystko w 2019 roku. Prawdopodobnie więc Apple postanowił się nie spieszyć.

Apple poświęciło osobny artykuł do pracy Apple w obszarze 5G . Według dziennikarzy firma opracowuje własny modem, który zastąpi nowe urządzenia Intela. Ale znowu stanie się to nie wcześniej niż w 2020 roku.

Wzór: ten sam krój, ale inny

Wielu wtajemniczonych uważa, że ​​w 2019 roku Apple nie planuje znacząco zmienić projektu iPhone’a. Firma nie spieszy się z porzuceniem prostokątnego wycięcia, które po raz pierwszy pojawiło się na iPhone X w 2017 roku, a następnie w jego następcach w 2018 roku.

Ale wielkość cięcia może zostać zmniejszona.

Jak donosiło ETNews w styczniu, Apple zastanawia się, jak połączyć przednią kamerę i komponenty do Face ID. Jeśli firma znajdzie dobre rozwiązanie, “bang” zajmie mniej miejsca.

A może w ogóle nie będzie wyłącznika? Mało prawdopodobne. Istnieją pogłoski, że w nowych modelach Apple może porzucić ten element projektu. W marcu ubiegłego roku Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikowało dokument, który jasno pokazuje, jak może wyglądać iPhone bez monoblaka. W tym samym dokumencie Apple twierdzi, że niektóre sposoby pozycjonowania czujników przednich wyglądają “estetycznie nieatrakcyjne”.

Kolejny patent odkryty przez holenderski dziennik MobileKopen wskazuje, że Apple rozważa opcję projektu z okrągłymi wycięciami. W styczniu AMS, producent półprzewodników i komponentów do FaceID, opowiedział o nowej technologii, która może zostać wykorzystana do zmniejszenia rozmiaru prostokątnego wycięcia bez utraty funkcjonalności. Istnieje możliwość, że rozwój ten stanie się podstawą do zaprojektowania nowych iPhone’ów.

Do widzenia, 3D Touch?

Apple korzysta z technologii 3D Touch w celu zwiększenia interakcji z menu od czasu iPhone’a 6s, od ponad trzech lat. Min-Chi Kuo podpowiada, że ​​w 2019 roku ta technologia się skończy.

Powołując się na słowa renomowanego analityka, strona The Verge ogłasza plany Apple’a dotyczące pozbycia się 3D Touch. Jest to funkcja pomocnicza, która nie odgrywa dużej roli, ale silnie wpływa na cenę smartfona.

Pozbawiając się technologii 3D Touch, Apple może obniżyć koszty produkcji, uczynić swój produkt bardziej dostępnym dla kupującego, aw przyszłości uzyskać więcej zysków. Min-Chi Kuo jest pewien, że użytkownicy w ogóle nie zauważą braku 3D Touch. Nawiasem mówiąc, w popularnym iPhone XR nie jest: zamiast tego, technologia zastosowała Haptic Touch. Niewiele osób zwróciło uwagę na tę różnicę, więc bardzo interesujące jest zobaczenie, co dzieje się, gdy firma całkowicie odmawia 3D Touch.

Witaj w Apple Pencil

Spodziewano się, że w 2018 r. Apple dostarczy nowe iPhone’y z obsługą rysika marki Apple Pencil. Niestety, ona się nie spełniła. Zobaczmy, co się stanie w tym roku.

The Korea Herald Publisher, powołując się na własne źródła, twierdzi, że iPhone’y 2019 będą w stanie współpracować z Apple Pencil. Istnieją przesłanki, że Apple zdecyduje się na rysik z superkondensatorem: jest tańszy w produkcji niż Samsung Pen S Pen oparty na technologii elektromagnetycznego rezonansu. W jego dłoni poczuje się jak ołówek.

W nowym iPadzie Pro druga generacja Apple Pencil ma rozszerzoną funkcjonalność. Ma wsparcie gestów, do ładowania jest przymocowany do tabletu za pomocą magnesów. Być może rysik Apple pozwoli zaoszczędzić na smartfonie premium.

Wierność OLED

Wielu miało nadzieję, że wyświetlacze OLED będą używane w całej linii modelu iPhone’a 2018, ale w rzeczywistości będą one działać tylko w XS i XS Max. IPhone XR ma tańszy wyświetlacz LCD.

W maju strona internetowa ETNews, powołując się na własne informacje, ogłosiła, że ​​w 2019 r. Ekrany trzech nowych smartfonów firmy Apple zostaną wykonane przy użyciu technologii OLED. The Wall Street Journal ma inne dane: według ich źródła matryca LCD będzie używana w tanim modelu.

Co chcielibyśmy zobaczyć w przyszłym iPhone’ie

Jak pokazuje historia firmy Apple, to, czego oczekujemy od jej produktów i co faktycznie otrzymujemy, to zupełnie inne rzeczy. Ale nie bądźmy skromni i jeszcze raz wymieńmy to, co mamy nadzieję dostać na iPhone’ie w 2019 roku.

Szybkie ładowanie i USB-C

W październiku ubiegłego roku Apple wprowadził nowego iPada Pro z portem USB-C, dzięki któremu można szybko naładować tablet i podłączyć zewnętrzny monitor. W MacBookach Apple wprowadza także USB-C. Pozostaje umieścić go w iPhonie, a wtedy będzie szansa, że ​​smartfony Apple będą mogły ładować z prędkością androidów.

Skaner linii papilarnych Intrascreen

Od kilku lat krążą plotki, że Apple przygotowuje się do użycia ulepszonego skanera linii papilarnych, który zostanie umieszczony pod wyświetlaczem iPhone’a. Do tej pory firma nie wdrożyła niczego takiego.

2019 – czas zabrać się do pracy. Konkurenci Apple’a w obliczu OnePlus i Huawei już stosują w praktyce technologię skanerów do wbudowania w ekran. Samsung przygotowuje się do wprowadzenia go w przyszłych smartfonach, które wkrótce ukażą się. Tak łatwo jest dotknąć ekranu i odblokować go bez żadnego przesunięcia.

Ale Apple myśli inaczej. Firma zainwestowała wiele czasu i środków finansowych w rozwój Face ID, a teraz z dumą deklaruje, że technologia odblokowania twarzy jest bardziej niezawodna niż to, co oferują inni producenci OEM. Dlatego możemy stwierdzić, że skanery odcisków palców w telefonie iPhone mogą wkrótce się skończyć.

Wyświetlanie bez wcięć

Wcięcie stało się integralną częścią wszystkich najnowszych iPhone’ów. Został skopiowany przez Chińczyków. Był wyśmiewany, a następnie usprawiedliwiony. Pozostaje fakt: podczas korzystania z aplikacji na białym tle i podczas oglądania filmów w trybie pełnoekranowym wycięcie może utrudnić odczytanie informacji. Jak wspomniano powyżej, w jednym z wniosków patentowych Apple rozpoznaje problem i szuka sposobów jego rozwiązania.

Mamy nadzieję, że w 2019 roku firma znajdzie sposób na umieszczenie czujników na przednim panelu i pozbycie się monobrowia. Cóż, albo przynajmniej pomniejsz to.

Nowy projekt

W 2018 r. Firma powstrzymała się od radykalnych zmian w wyglądzie iPhone’ów, i za to była wielokrotnie krytykowana. W 2019 roku wszystko może się zmienić. Bardzo bym chciał, żeby Apple zmniejszył grubość smartfonów, użył więcej materiałów (w 2018 roku nie było ceramicznego iPhone’a) i pracował na wyświetlaczu. Nie ma potrzeby zwiększania przekątnej ponad 6,5 cala, ale coś trzeba zrobić z wycięciem. Tak, i inne ciekawe funkcje pod względem wyglądu nie zaszkodzi.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis komputer przemysłowy dotykowy serwis samochodów ciężarowych poznań Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet