Aplikacje, Apple, News

iOS 16 jest dzisiaj dostępny, ale niektóre obiecane funkcje pojawią się później

ios-16-jest-dzisiaj-dostepny-ale-niektore-obiecane-funkcje-pojawia-sie-pozniej

Dziś odbędzie się oficjalna premiera systemu operacyjnego iOS 16 zaprezentowana przez Apple na konferencji deweloperskiej WWDC. Nowa wersja platformy mobilnej zawiera konfigurowalny ekran blokady, zaktualizowany komunikator iMessage, ulepszoną nawigację w Apple Maps i szereg innych zmian. Ekran blokady w iOS 16 jest bardziej konfigurowalny. Domyślnie wyświetla datę i godzinę, a także szereg widżetów informacyjnych na górze i pogrupowanych powiadomień na dole.

Użytkownik może zmienić czcionkę wyświetlanego czasu i koloru, dodać inne informacje do daty, ustawić tapetę, która stała się większa, a dla niektórych z nich skorzystać z efektu 3D. Możesz także skonfigurować pokazy slajdów i utworzyć wiele ekranów blokady, każdy z własnymi tapetami i widżetami, z możliwością przełączania się między nimi.

Zapewniając łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób logowania, Passkeys udostępnia hasła użytkowników na wszystkich urządzeniach Apple poprzez synchronizację pęku kluczy iCloud przy zachowaniu pełnego szyfrowania.

Kolejną innowacją jest to, że aplikacja iMessage ma możliwość edytowania lub usuwania wysłanych wiadomości w ciągu 15 minut po wysłaniu. Udoskonalono wyszukiwanie w aplikacji Poczta i możesz teraz cofnąć wysłanie wiadomości e-mail w ciągu 10 sekund.

Możesz teraz jednocześnie pisać na klawiaturze i wstawiać emoji za pomocą głosu. Funkcja Live Text ma teraz zastosowanie zarówno do filmów, jak i obrazów. Apple twierdzi, że Live Text zapewnia również szybszy dostęp do narzędzi do tłumaczenia i przeliczania walut.

Funkcja wyszukiwania wizualnego, która została wprowadzona w iOS 15 i wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji roślin, zwierząt i punktów orientacyjnych na zdjęciach, może teraz rozpoznawać ptaki, owady i posągi. Za jego pomocą możesz wybrać obiekt na zdjęciu i wstawić go do wiadomości w iMessage lub innej aplikacji.

Funkcja Face ID może być teraz używana w orientacji poziomej, a Apple Wallet otrzymał wsparcie dla możliwości udostępniania kluczy cyfrowych za pośrednictwem Wiadomości, Poczty lub WhatsApp.

Apple Pay wprowadza raty płatności Apple Pay Later (płatne w czterech równych ratach w ciągu sześciu tygodni; początkowo dostępne tylko w USA) oraz możliwość śledzenia zamówień w Wallet for Purchases za pomocą Apple Pay Order Tracking.

Aplikacja Zdrowie umożliwia teraz tworzenie listy leków i harmonogramu ich przyjmowania, przypominając o godzinie przyjęcia. Użytkownik może dzielić się informacjami o swoim zdrowiu z bliskimi. Poprawiono również śledzenie jakości snu i ustawienia konta dziecka z kontrolą rodzicielską, w tym ograniczenia wiekowe mediów.

Zaktualizowana aplikacja Home ułatwia nawigację, organizowanie, przeglądanie i sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Aplikacja Mapy Apple otrzymała ulepszoną nawigację (pierwotnie w USA) i możliwość uzyskiwania wskazówek z wielu lokalizacji. Funkcja szybkiej notatki umożliwia robienie notatek w dowolnej aplikacji na iPhone’a i dodawanie łączy, aby tworzyć kontekst i łatwo znajdować zawartość.

To nie jest pełna lista ulepszeń, które oferuje iOS 16. Jednocześnie, według MacWorld , Apple nie dodało szeregu innowacji, które zostały zapowiedziane podczas prezentacji iOS 16. Podobno pojawią się one w kolejnych aktualizacjach system operacyjny.

Mówimy o funkcji „iCloud Shared Photo Library”, która pozwala mieć jedną bibliotekę dla wszystkich członków rodziny lub znajomych, do której automatycznie dodawane są zdjęcia i filmy użytkowników. Witryna iOS 16 mówi „Już w tym roku” .

Ponadto w wersji systemu operacyjnego nie będzie funkcji „działania na żywo”, która umożliwia wyświetlanie powiadomień związanych z aktywnością w czasie rzeczywistym. Na przykład, zamiast otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy zmienił się wynik bieżącego meczu, system wyświetla tylko jedno powiadomienie, w którym aktualizowane są wyniki meczu. To samo dotyczy dostawy jedzenia czy paczek, wniosków o zamówienie taksówki, kiedy w „aktywnym widgecie” można śledzić podjazd kuriera z paczką lub zamówioną taksówkę.

Kolejną obiecaną funkcją, której iOS 16 nie zawiera, jest możliwość wysyłania wiadomości alarmowych przez satelitę, jeśli użytkownik jest poza zasięgiem Wi-Fi lub sieci komórkowej. Dokument wsparcia Apple stwierdza, że ​​ta funkcja „będzie dostępna po wydaniu aktualizacji oprogramowania iOS 16” .

Smartphone Specjalista

4idroid serwis program do tworzenia etykiet Zobacz gdzie pojechać na weekend we dwoje do Polski! Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet