News

IFA 2019: daty i główne wydarzenia targów

ifa-2019-daty-i-glowne-wydarzenia-targow

IFA to coroczne międzynarodowe targi elektroniki użytkowej w Berlinie . W 2019 r. Potrwa od 6 do 11 września.

W pewnym sensie IFA można nazwać europejską wersją CES, w której firmy prezentują swoje nowe produkty rok po roku. I chociaż sama wystawa jest bardziej zorientowana na odbiorców w Europie, wiele eksponatów będzie interesujących na rynku globalnym.

Większość producentów korzysta z IFA do prezentacji różnych urządzeń elektronicznych: od laptopów po urządzenia mobilne i inne gadżety. Z tego powodu wystawa jest interesująca dla szerokiego grona konsumentów.

Następnie powiemy Ci, jakich ogłoszeń powinniśmy oczekiwać od IFA 2019, a także postaramy się zebrać wszystkie inne ważne informacje dla Ciebie.

Najważniejsze wydarzenia IFA 2019

  • Asus ROG Phone II to smartfon do gier wyposażony w procesor Snapdragon 855 Plus, wyświetlacz OLED 120 Hz i baterię 6000 mAh.
  • Nowe krzesło do gier Thronos firmy Acer . Według wstępnych informacji jego koszt wyniesie około 14 000 USD.
  • VivoWatch SP to elegancki zegarek Asusa, który powinien konkurować z Apple Watch . Urządzenie ma wodoodporną obudowę, baterię, której pojemność wystarcza na około 14 godzin pracy, a także obsługuje funkcjonalność monitorów fitness.

Laptopy

Z reguły wiele różnych laptopów i tabletów zadebiutuje na IFA. Dlaczego jesienią? Aby potencjalni nabywcy i detaliści mieli czas na przygotowanie się do dużych sprzedaży (takich jak Czarny piątek i Cybernetyczny poniedziałek). Większość producentów sprzętu stosuje tę samą logikę.

Udało nam się już zapoznać z tak interesującymi innowacjami, jak laptop do gier Acer Triton 500 300 Hz i supercienka Razer Blade 13 z dyskretną kartą graficzną. Ponadto na IFA 2019 należy zaprezentować stacje robocze oparte na Quadro RTX 5000, a także unikalną hybrydę komputera i laptopa – Asus ProArt StudioBook One.

Wiadomo już, że Acer Swift 5 będzie działał w oparciu o procesor Intel 10. generacji, a nowe Chromebooki otrzymają nie tylko potężne „wypychanie”, ale także przystępną cenę w okolicach 300 USD.

Smartfony

Wcześniej smartfony były prezentowane głównie na targach IFA. Zwłaszcza w roku, w którym Samsung zaprezentował swoją najnowszą Galaxy Note opinii publicznej w Berlinie. Teraz Samsung, podobnie jak Apple, woli prezentować wszystkie wiadomości podczas swoich własnych wydarzeń. Jednym z pierwszych takich urządzeń była Galaxy Note 10, która zadebiutowała na Brooklynie. Po tym przykładzie Samsung poszedł za innymi głównymi producentami smartfonów.

Trudno powiedzieć, czy marki będą prezentować swoje nowości mobilne na IFA 2019. Ale do tej pory poznaliśmy tylko Asus ROG Phone II, który ma potężny procesor, doskonały wyświetlacz OLED 120 Hz i imponującą baterię o pojemności 6000 mAh. Najwyraźniej ma wszelkie szanse, aby stać się najpotężniejszym i wielofunkcyjnym smartfonem z Androidem.

Możliwe, że podczas wystawy LG zaprezentuje swój smartfon z dwoma ekranami V60 ThinQ, który jest bardzo podobny do V50 ThinQ z dodatkowym wyświetlaczem. Dowodem na to jest seria zwiastunów od LG, z których ujawniają się plany firmy dotyczące wprowadzenia smartfonów z wieloma ekranami.

Kolejnym ważnym gościem wystawy jest Sony . I chociaż pierwotnie planowano, że firma zaprezentuje większość nowych produktów na własnej konferencji prasowej, możliwe jest, że Sony będzie nadal pokazywać Xperię 2. na IFA. Najprawdopodobniej będzie miał taki sam wysoki ekran jak jej poprzednik (Xperia 1) i lepszy aparat .

HMD Global, która zajmuje się projektowaniem i marketingiem smartfonów Nokia , ma także zaprezentować swoje produkty na IFA. Możliwe, że będą to urządzenia klasy średniej, będące kontynuacją serii Nokia 5.1, Nokia 6 .1 i Nokia 7.1.

Pomimo faktu, że Samsung organizuje własną konferencję prasową, firma powinna nadal prezentować niektóre produkty na IFA. Najprawdopodobniej będą to telewizory i inna elektronika. Jest mało prawdopodobne, że Samsung zdecyduje się na pokazanie Galaxy Fold, ale nie można tego całkowicie wykluczyć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że firma planowała to zrobić jesienią. Jednak jak dotąd tylko w przypadku Korei Południowej. Dlatego na IFA mogą zademonstrować już globalną wersję Galaxy Fold.

Huawei

Jeśli mówimy o konkretnych producentach smartfonów, warto podkreślić Huawei , który jest uważany za drugą co do wielkości wśród firm zajmujących się urządzeniami mobilnymi. Richard Yu, szef Huawei, powinien wskazać kolejne kroki korporacji na targach IFA 6 września – pierwszego dnia wystawy.

Od czasu, gdy przemawiał na IFA w 2018 roku, Huawei nieustannie błyska w nagłówkach wiadomości. Niestety nie z najprzyjemniejszych powodów. Chodzi o wojnę handlową między USA a Chinami, która pozostawiła firmę w centrum uwagi. Na początku tego roku Departament Handlu USA zakazał amerykańskim firmom dostarczania oprogramowania i sprzętu Huawei. I chociaż w tej chwili sankcje już trochę się poluzowały, Huawei wciąż próbuje poradzić sobie z konsekwencjami politycznych decyzji Trumpa.

Ze względu na ograniczenia w korzystaniu z Androida firma zaprezentowała już publicznie swój własny system operacyjny Harmony. Dlatego na IFA mogą rozmawiać o tym bardziej szczegółowo. A także ogłosić wszelkie aplikacje i inne funkcje systemu Harmony.

Na wcześniejszych występach, w ramach IFA, Huawei przedstawił już kontrowersyjne wskazówki dotyczące wykorzystania mikroukładów Kirin w swoich smartfonach. Dlatego możliwe jest, że w tym roku pojawią się nowe informacje. Ponadto Huawei ma własny składany smartfon Mate X, którego datę można ogłosić na IFA 2019.

Wiadomości sieciowe 5G

Najprawdopodobniej podczas IFA prawdopodobnie nie usłyszymy żadnych ogłoszeń związanych z sieciami 5G . Zazwyczaj jest to zgłaszane w niektórych Światowych Kongresach Mobilnych Ameryki. Mimo to prezydent Qualcomm, Cristiano Amon, musi zrobić własną prezentację na IFA. Jest to dość interesujące, biorąc pod uwagę, że firma wcześniej inwestowała w sieci 5G. Ponadto Cristiano Amon może mówić o nowym standardzie Wi-Fi, o którym wspomniano już w zeszłym tygodniu.

Z pewnością, gdy słyszysz o sieciach 5G, myślisz przede wszystkim o smartfonach. Są to jednak dalekie od jedynych urządzeń, które mogą pracować dzięki takim prędkościom. Sieci 5G są niezbędne w przypadku inteligentnych gadżetów i samochodów elektrycznych. Dlatego na IFA możemy usłyszeć wiele interesujących rzeczy.

Inne możliwe ogłoszenia IFA 2019

Podobnie jak CES, IFA to nie tylko smartfony i laptopy, ale także ogromna ilość innej elektroniki. Według plotek inne dość interesujące ogłoszenia powinny się odbyć na IFA 2019.

Sonos : amerykańska domowa firma zajmująca się elektroniką użytkową, która może wprowadzić przenośny głośnik . Zgodnie z plotkami i połączonymi obrazami szczegóły Sonos Move pojawią się w ramach IFA 2019.

Inteligentne zegarki : Fitbit wprowadził już Fitbit Versa 2, który będzie dostępny w sprzedaży od 15 września. Ale jeśli chodzi o innych głównych producentów inteligentnych gadżetów, możliwe jest, że ogłosi swoje nowe produkty na IFA 2019. Oprócz Fenix ​​6, Garmin może wprowadzić inne modele zegarków. W tym roku Fossil planuje odwiedzić wystawę.

Nowe routery siatkowe : Netgear już drażnił swoich fanów, wprowadzając router nowej generacji. Jeśli chodzi o Orbi, producent planuje ogłosić swój model routera pierwszego dnia wystawy, 6 września.

Smartphone Specjalista

https://porachowani.pl/ biuro księgowe bemowo