Pozbawienie Huawei możliwości kontynuowania współpracy z firmami amerykańskimi poważnie zachwiało jego pozycją. Chińczycy natychmiast zostali zakazani nie tylko za pomocą systemu operacyjnego Android , ale także wielu kluczowych technologii leżących u podstaw ich smartfonów. Oczywiście pozostawienie wszystkiego tak, jak jest dla Huawei, było po prostu nie do przyjęcia. Dlatego też, decydując, że nadal istnieje szansa na sprawiedliwość i przywrócenie praw, Huawei odwołał się do amerykańskiego sądu, mając nadzieję na jego bezstronność.
Huawei pozwał rząd USA, żądając unieważnienia decyzji o odmowie Huawei prawa do współpracy z firmami amerykańskimi, informuje The Wall Street Journal. Podstawową ideą, na której opiera się część twierdzenia, jest to, że decyzja rządu USA została podjęta przez niego samego. A ponieważ Huawei jest oskarżony o szpiegostwo cybernetyczne, taka decyzja może zostać podjęta przez sąd, co zostało określone w konstytucji kraju, która zabrania tyranii stosowania ustawodawstwa zamiast sądu.
Dlaczego Huawei zabronił korzystania z Androida
Powodem zakazu Huawei prowadzenia wspólnych działań z amerykańskimi korporacjami było szpiegostwo cybernetyczne na rzecz partii rządzącej w Chinach. W ten sposób rząd USA motywował swoją decyzję, jednak nie dostarczył żadnych dowodów winy Huawei, która rzekomo wprowadziła tylne drzwi do sprzętu telekomunikacyjnego dostarczanego agencjom rządowym w kraju. Firma całkowicie zaprzecza swojej winie i wymaga od Stanów Zjednoczonych udowodnienia faktu szpiegostwa.
Pomimo faktu, że Stany Zjednoczone nie spieszą się z publikowaniem dowodów Huawei na szpiegostwo w interesie chińskiego rządu, w przeszłości firma była wielokrotnie oskarżana o szpiegostwo przemysłowe. Pierwsza udokumentowana sprawa sięga 2004 r., Ale od tego czasu ich liczba wzrosła. Według niektórych raportów Huawei kupił nawet dane dotyczące przyszłych produktów Apple od swoich dostawców, a także zachęcił swoich pracowników do pracy, obiecując bezprecedensowe zarobki według standardów branżowych.