Aplikacje, News

Google wypuszcza stabilną wersję Androida 13 a smartfony Pixel dostają ją jako pierwsze

google-wypuszcza-stabilna-wersje-androida-13-a-smartfony-pixel-dostaja-ja-jako-pierwsze

Google rozpoczęło dystrybucję stabilnej wersji systemu operacyjnego Android 13. Smartfony Google Pixel będą pierwszymi, które otrzymają nowy system operacyjny. Wydanie ostatecznej wersji Androida 13 nastąpiło wcześniej niż oczekiwano. Android 12 został wydany w październiku ubiegłego roku, a Android 11 we wrześniu 2020 roku.

 

 

Źródło obrazu: Google

Źródło obrazu: Google

W nowej wersji systemu operacyjnego Google skupiło się na dopracowaniu funkcji, które firma wprowadziła w zeszłym roku wraz z przejściem Androida na nowy interfejs Material You. Na przykład w menu szybkich ustawień przyciski do edycji kafelków QS, wyłączenia urządzenia i ustawień zmieniły swoją lokalizację.

Źródło obrazu: 9to5google

Źródło obrazu: 9to5google

 

 

Liczba możliwych systemowych rozwiązań kolorystycznych opartych na tapecie i kolorach podstawowych w sekcji Tapety i styl została zwiększona do 16.

 

Źródło obrazu: 9to5google

Źródło obrazu: 9to5google

Źródło obrazu: 9to5google

Źródło obrazu: 9to5google

W nowej wersji systemu operacyjnego dynamiczne ikony aplikacji można zastosować do całego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu, a nie tylko do produktów marki Google.

Firma dodała więcej opcji ustawień prywatności. Zamiast uzyskiwać dostęp do wszystkich plików, możesz teraz przyznać osobne uprawnienia do czytania zdjęć, filmów i każdego typu pliku. Ponadto dla każdej aplikacji w Androidzie 13 konieczne będzie wydanie oddzielnych uprawnień do wysyłania powiadomień, które będą domyślnie wyłączone.

Teraz możesz wysyłać wiadomości z aplikacji, w tym z Google Messages, bezpośrednio na Chromebooki (podobnie jak iMessage na komputerach Mac).

Innowacje obejmują również ustawienie języka innego niż język systemu dla każdej indywidualnej aplikacji. Android 13 wprowadza obsługę Bluetooth LE Audio w celu wydajniejszego bezprzewodowego przesyłania dźwięku do bezprzewodowych słuchawek. Jest też wsparcie dla dźwięku przestrzennego z head trackingiem, który zmienia kierunek dźwięku w zależności od obrotu głowy użytkownika. Firma nie sprecyzowała, które słuchawki firm trzecich otrzymają wsparcie dla tej technologii, ale Google wcześniej informowało, że wyposaży w taką funkcję swoje bezprzewodowe słuchawki Pixel Buds Pro.

Warto zauważyć, że zmiany Androida, które pojawiają się na urządzeniach Google Pixel, nie zawsze pojawiają się na smartfonach innych marek. Google opisało nowe funkcje i funkcje, które Android 13 wprowadza do rodzin smartfonów Pixel 4, Pixel 5 i Pixel 6.

Po smartfonach Pixel, smartfony Samsung, ASUS, Nokia (HMD), Motorola, OnePlus, Oppo, Sony, Xiaomi i innych producentów zaczną otrzymywać nowy system operacyjny Android 13 w tym i przyszłym roku.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Skład budowlany - Rzeszów sklepinternetowy.co.uk Informacje Blog hurtownia baterii Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet