Android, Aplikacje

FullReader + – świetny czytelnik na Androida

fullreader-swietny-czytelnik-na-androida

Biorąc pod uwagę możliwości nowoczesnych gadżetów i zwiększonej przekątnej wyświetlacza, można stwierdzić z całą pewnością, że czytanie na urządzeniach mobilnych jest znacznie wygodniejsze. Ale bez zainstalowanego czytnika tablet lub smartfon staje się prawie bezużyteczny, aby fani mogli je przeczytać. W tej recenzji opowiem o jednym z najlepszych aplikacji tego typu – FullReader +.

Otwierając program po raz pierwszy, oczy spieszyły się do tego, że programiści próbowali uczynić interfejs tak intuicyjnym, jak to tylko możliwe dla użytkownika. Menu główne wykonane jest w formie szafki z czterema półkami. Dwie pierwsze będą twoimi niedawno otwartymi książkami i tą, która jest czytana w tej chwili.

Na karcie “Biblioteka” sortujesz wszystkie swoje książki według nazwiska, autora lub kategorii. Ale w wielu książkach nie jest to wskazane, więc sortowanie trudno nazwać obiektywnym. Jeśli naprawdę jesteś miłośnikiem książek, a na urządzeniu jest ich dużo, możesz sortować je ręcznie.

W menu głównym znajduje się także zakładka “Wyszukaj biblioteki online”, w której można dodać katalogi OPDS do czytania książek przez Internet. Funkcja ta jest wygodna w użyciu w domu lub w miejscach, gdzie istnieje dostęp do Wi-Fi, ponieważ nie trzeba będzie ściągnąć teksty do urządzenia, a następnie ich szukać, aby dodać do programu. Czasem zdarza się, że pobrałem książkę i nie można zrozumieć, w którym folderze jest ona przechowywana. Katalogi OPDS można znaleźć w Internecie, a jest ich sporo.

Cóż, w przypadku dodawania książek do programu pojawia się zakładka “Pliki na moim urządzeniu”, gdzie należy podać ścieżkę do tekstu do czytania przez program FullReader.

U góry ekranu znajdują się cztery zakładki: “Zakładki”, “Cytaty”, “Ustawienia” i “Informacje”. Podobnie jak w każdym innym czytniku, możesz dodawać książki do zakładek, aby nie wyszukiwać ich długo i cóż, i wybrać określone momenty z tekstów, które mogą ci się przydać, dodając je do cytatów.

Przeanalizujmy, być może, bardziej szczegółowo kartę “Ustawienia”. Program zapewnia 5 języków interfejsu: rosyjski, ukraiński, angielski, niemiecki i francuski. Możesz więc ustawić automatyczne przypomnienia, aby uchronić się od ciężkiego zmęczenia oczu i zrobić małe przerwy.

Program poświęcił wiele uwagi tekstowi i kontekstowi. Użytkownik ma ogromną przestrzeń do edycji, wszystko. Zmień kolor, rozmiar, czcionkę tekstu, tło, a także wybierz indywidualne ustawienia nagłówków, epigrafów itp. Nawiasem mówiąc, możesz samodzielnie dodawać czcionki i tła, pobierając je do folderu Fonts / sdcard / Fonts dla czcionek i zachowując pliki tła w / sdcard / Wallpapers. Chciałbym także wspomnieć oddzielnie o ustawieniu stref zaczepów.

W zależności od położenia ekranu (poziomo lub pionowo) można określić, że będzie to nastąpić po naciśnięciu na pewnej części ekranu. Domyślnie jest to: przesuń palcem w lewo lub w prawo, obrót stron, przesuń palcem w górę lub w dół po lewej stronie ekranu zmienia jasność naciskając wieczko puszki poprzez książki na ogromnej liczby stron do przodu lub do tyłu, no i naciśnij w dolnej części ekranu otworzy się małe menu ustawień .

Program obsługuje wszystkie formaty tekstu, a co ważniejsze, można również czytać czasopisma i książki w formacie PDF i DjVu, a także wyświetlać komiksy w formacie CBZ i CBR.

Przy okazji, czytając książkę, możesz wybrać tekst i pracować tylko z określonymi słowami lub zdaniami. Uważam, że najbardziej przydatne jest tłumaczenie wybranego tekstu na inne języki. Pomoże to na przykład, czytać książki w języku angielskim, a na wszelki wypadek ignorować słowa natychmiast tłumaczyć je na język rosyjski lub odwrotnie.

Twórcy ciężko pracowali, aby stworzyć ten program, aby był jak najbardziej komfortowy dla użytkownika i mogę z pewnością stwierdzić, że mu się udało. Wszystko jest łatwe i przejrzyste, wiele funkcji można zmienić dla siebie, dzięki czemu można je łatwo odczytać i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać czas na ulubioną pracę.

Pobierz FullReader + na Android

Smartphone Specjalista

4idroid serwis pozycjonowanie stron toruń sprężyna talerzowa Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet