Sprzęt, Wiedza

Fire OS – system operacyjny z Amazon

fire-os-system-operacyjny-z-amazon

Amazonowi udało się opracować jeden z najbardziej udanych i oryginalnych widelców Android.

Jeśli chcesz podać przykład całkowitej dominacji, możesz odnieść się do sytuacji, która rozwinęła się na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Według statystyk, do 2019 r. Android zajmuje ponad 86% rynku – 6 razy więcej niż najbliższy ścigający, iOS. Zgodnie z tymi statystykami, w kolumnie „Inne” przydzielany jest tylko 1% – chociaż w rzeczywistości odsetek ten można również przypisać udziałowi Androida. Dlaczego Po prostu widelce (lub modyfikacje) „zielonego robota” są najczęściej związane z „innym” systemem operacyjnym.

Fork Fire OS to program opracowany przez Amazon, „OS”, który nie ma wad, które krytyczne są firmy z Seattle. Po pierwsze, eksperci Amazon rozwiązali problem niewystarczającej autonomii urządzeń z „zielonym robotem” i to właśnie im się udało – Google zdecydowanie powinien wysłać swoich techników do Jeffa Bezosa na staż.

Czym jest Fire OS?

Fire OS to system operacyjny opracowany przez Amazon na bazie Androida na tablety i telefony własnej produkcji. Najbardziej znana wersja zyskała Fire OS 3.0 Mojito, wydany jeszcze w 2013 roku i „łatkę” Androida 4.2. Jednak „korzenie” Androida w nim są trudne do wykrycia, ponieważ nie tylko interfejs został poddany poważnym zmianom, ale nawet sam format nawigacji menu – w Fire OS zastosowano metodę „karuzeli”.

http://dl3.joxi.net/drive/2019/07/28/0018/0354/1200482/82/8be800bd9e.jpg

Wszechwiedząca Wikipedia twierdzi, że najnowsza wersja Fire OS to wersja 5.3.3.0, wydana w kwietniu 2017 r., Ale jest to błędne przekonanie. Istnieje również szósta wersja „OS” z Amazon, oparta na Android Nougat, ale w RuNet prawie nie ma informacji na ten temat.

Funkcje i główne funkcje Fire OS

Jedną z kluczowych cech Fire OS jest niezależność od usług Google. W szczególności, jeśli chcesz pobrać grę lub aplikację, nie musisz iść do Google Play, ale do Amazon Appstore. Nie tutaj, a Google Maps zamiast tego – usługa map z Amazon. Drugim ważnym punktem jest jego własny program uruchamiający, który nie różni się nieco od tradycyjnego programu uruchamiającego Android. Ekran wyświetla duże ikony, które użytkownik musi odwrócić svaypami w lewo iw prawo.

System operacyjny ma inne, mniej ważne cechy wyróżniające, których jednak również nie można ignorować:

  • Firefly to coś, co twórcy Samsunga w ramach Bixby dali w ramach opatrunku „innowacyjnego” w 2017 roku. Jest to technologia, która rozpoznaje obiekty, które wpadają w obiektyw aparatu i oferuje możliwość ich zakupu. To prawda, że ​​jeśli spróbujesz rozpoznać przetworzony ser Drużba, poniesiesz fiasko – technologia działa tylko z towarami zagranicznymi.
  • Przycisk „Mayday” – przycisk umożliwiający wezwanie pomocy technicznej. Naciśnięcie tego przycisku powoduje, że w ciągu 15 sekund specjalista skontaktuje się z tobą, który w razie potrzeby może uzyskać zdalne sterowanie urządzeniem. W tym przypadku użytkownik nie będzie musiał się martwić o bezpieczeństwo danych osobowych – specjalista nie dotrze do nich, ponieważ będą one przechowywane tylko w postaci zaszyfrowanej. Mayday Button to świetny pomysł, ale nie dla Rosjan; ponieważ wsparcie Amazona dla „wielkich i potężnych” nie przemawia.
  • Drugi ekran to funkcja, która umożliwia przekazywanie wideo i zdjęć z małego ekranu tabletu lub smartfona na duży ekran telewizora. Współpracuje z telewizorami Samsung.
  • Tryb odczytu po włączeniu zmniejsza zużycie energii do maksimum. W tym trybie urządzenie może pracować nieprzerwanie przez 17 godzin. Taka funkcja jest niezbędna dla każdego systemu operacyjnego.

Na jakich urządzeniach mogę spotkać Fire OS?

Rynek smartfonów Amazon po jedynej nieudanej próbie inwazji postanowił odejść sam. Fire Phone, który pracował nad zastrzeżonym Fire OS, zawiódł w 2014 roku, choć wyglądał interesująco jako koncepcja.

Dzięki tabletom i elektronicznym „czytelnikom” okazało się lepiej. Tablety z serii Kindle z Fire OS w pewnym momencie „na wzgórzu” były dość popularne, ale w 2013 r. Zaczęły tracić udział z powodu zwiększonej konkurencji. W 2019 roku e-booki Amazon są bardziej popularne, ale nie ma dla nich markowego systemu operacyjnego. Ale ten system operacyjny jest wyposażony w dekoder Amazon Fire TV.

Oto urządzenia, na których możesz spotkać Fire OS:

  • Kindle Fire.
  • Kindle Fire HD.
  • Kindle Fire HDX.
  • Kindle Fire HDX 8,9 cala.
  • Telefon ogniowy.
  • Amazon Fire TV (3 pokolenia).

Podsumowując

Szanse zwykłego rosyjskiego użytkownika na zapoznanie się z Fire OS i gadżetami, które na nim działają, są wyjątkowo niskie, ze względu na urządzenia Amazon w Rosji, tylko książki elektroniczne są powszechnie dostępne. Tak, a firma z Seattle teraz cieszy publiczność nowymi urządzeniami mobilnymi „na wielkie święta” – najwyraźniej ten segment jest zainteresowany coraz mniej.

Nie ma jednak nic zaskakującego – w Amazon iw tak pełnym porządku spraw. Według eMarketer udział firmy w rynku handlu online w USA w 2018 r. Wynosił prawie 50%! Następnie przychodzi eBay , który ma tylko 6%, co wygląda po prostu żałośnie. Dzięki tym wskaźnikom Amazon ma pełne prawo spoczywać na laurach i odkładać plany dalszej dywersyfikacji na czas nieokreślony.

Read more https://setphone.ru/stati/fire-os-operatsionnaya-sistema-ot-amazon/

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Co to za numer Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet