News, Pozostałe

Dwie trzecie wszystkich smartfonów w 2021 roku zostało wyprodukowanych w Chinach

dwie-trzecie-wszystkich-smartfonow-w-2021-roku-zostalo-wyprodukowanych-w-chinach

Firma Counterpoint Technology Market Research oceniła wkład różnych regionów w całkowitą produkcję urządzeń komórkowych. Większość smartfonów jest nadal produkowana w Chinach, ale udział Chin spada z powodu wielu czynników.

W 2021 r. 67% wszystkich urządzeń komórkowych zostało wyprodukowanych w Chinach, czyli dwie trzecie światowego wolumenu. To jednak mniej niż w poprzednich latach. Spadek przypisuje się restrykcjom związanym z pandemią, a także sankcjom USA nałożonym na Huawei, który pod presją USA został zmuszony do drastycznego ograniczenia produkcji smartfonów.

W tym samym czasie Apple, Xiaomi, Oppo i Vivo zwiększyły swoje wolumeny produkcyjne w Chinach, częściowo kompensując zmniejszenie dostaw urządzeń Huawei.

Źródło obrazu: Counterpoint Technology Market Research

Drugim co do wielkości regionem produkcji telefonów komórkowych są Indie z udziałem około 16%. Tutaj wielkość produkcji wzrosła o ponad 5% w porównaniu do 2020 roku, ponieważ wiele firm wdraża politykę dywersyfikacji produkcji i uruchomienia produkcji smartfonów poza Chinami.

 

Źródło obrazu: Counterpoint Technology Market Research

Na trzecim miejscu jest Wietnam z 10%: liczba ta nie zmieniła się w ciągu ostatniego roku. Odejście LG miało negatywny wpływ na wielkość produkcji tutaj. Z drugiej strony, sprzedaż smartfonów została zwiększona przez Samsunga.

W tym roku, zgodnie z przewidywaniami, światowa produkcja urządzeń komórkowych spadnie o 8%. Wynika to z obecnej sytuacji geopolitycznej i wysokiej inflacji.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis https://alko-maty.pl/alkomat-a-ca-2010-dad.html www.univar.pl Informacje Blog https://www.dyszeprzemyslowe.pl/dezynfekcja/dezynfekcja-pomieszczen Telefony Porady Twister czyszczenie kanałów wentylacyjnych Smartphone Android https://piaskowanie-radzymin.pl/renowacja-stali Apple Iphone Telefon Tablet