Wiedza

Dlaczego smartfon potrzebuje szkła ochronnego?

dlaczego-smartfon-potrzebuje-szkla-ochronnego

Wyświetlacz jest elementem smartfona, z którym najczęściej współpracujemy. Jest to również bardzo delikatny i kosztowny element. Jeśli cenisz swój telefon komórkowy, kup ochronę swojego ekranu. Szczerze mówiąc, nie żałuj.

Ceny osłon ochronnych zaczynają się od 10 zł i kończą się nawet na kilkuset. Mają zestaw specjalnych cech – stopień twardości, powłokę oleofobową, filtr prywatny itp. Co to wszystko oznacza i jak wybrać niezawodną ochronę wyświetlacza? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci poradzić sobie z najpopularniejszymi pytaniami dotyczącymi szkła bezpiecznego.

Czy smartfon potrzebuje szkła ochronnego?

Ð ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ?? Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ð Ð · Ð ° Ð Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ??  Lamine oprawy lambda ćmy lambda lamoras musy lamelle

W produkcji wielu smartfonów wykorzystano dzisiaj odporne szkło Gorilla Glass, Dragontrail itp. Może ono obejmować zarówno przedni, jak i tylny panel. Jego zadaniem jest ochrona urządzenia przed drobnymi uszkodzeniami, ale nie warto polegać całkowicie na tej ochronie. Klucze, piasek, gruz w kieszeni i torbie, nawyk stawiania smartfona na stole, twarzą w dół – wszystko to powoduje, że na ekranie pojawiają się brzydkie zadrapania i zadrapania. Po upuszczeniu smartfona ekran dotykowy i wyświetlacz ulegną awarii. Wymiana modułu ekranu będzie kosztować kilka tysięcy (w przypadku iPhone’a cena takich napraw może wzrosnąć do kilku tysięcy).

Bezpieczne szkło również nie jest wieczne. Może być porysowany i pęknięty. Ale zgodzicie się, miło jest uświadomić sobie, że nie był to kosztowny ekran, który się rozbił, ale tylko ochrona, którą można w każdej chwili usunąć i zastąpić nową.

Folia ochronna i szkło hartowane – jaka jest różnica?

Ð ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ?? Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ð Ð · Ð ° Ð Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ??  Ñ ​​?? Ð Ð Ñ Ñ Ñ ?? Ñ ?? пн РРе еÐÐ °

Sklepy oferują dwa rodzaje powłok ochronnych – przezroczysta folia i szkło hartowane.

Na wcześniejszych foliach hartowanych pojawiły się folie polimerowe. Są cienką warstwą plastiku. Zastosuj go z najwyższą ostrożnością, ponieważ łatwo się łamie i staje się bezużyteczny.  Chroni powierzchnię ekranu przed zadrapaniami i zarysowaniami, ale nie oszczędza na uderzeniu.

Szkło hartowane jest droższe i trudniejsze do uszkodzenia. Średnio jego zakup kosztuje 30-80 zł. W zasadzie nie jest to tak drogie akcesorium do smartfona w cenie 2+ tysięcy zł. Szkło hartowane jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż folia. Jeśli smartfon upadnie, potrwa trafienie, a poza tym zapisze ekran przed wilgocią.

Z tych dwóch opcji najbardziej rozsądnym nabytkiem będzie szkło hartowane. Dasz za to więcej pieniędzy, ale w zamian otrzymasz wysoki poziom ochrony.

Co to jest szkło hartowane?

Ð ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ?? Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ð Ð · Ð ° Ð Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ??  Storm Storm Storm Storm Storm Storm Square Storm Ramp

W rzeczywistości jest to zwykłe szkło traktowane w wysokiej temperaturze za pomocą związków chemicznych. Po podgrzaniu do kilkuset stopni szkło poddaje się szybkiemu chłodzeniu, co daje produkt o wysokiej wytrzymałości.

Hartowane szkło na smartfon ma strukturę wielowarstwową. Ułatw to, każdy może poradzić sobie z tym zadaniem w domu. W pakiecie z nim będzie wszystko, czego potrzebujesz – dwie chusteczki do czyszczenia ekranu (mokre i suche), kilka naklejek i instrukcji.

Czy można wygiąć szkło hartowane?

Kiedy weźmiesz hartowane szkło w swoje ręce, poczujesz, że nie jest ono tak mocne: zgina się, sprężynuje, ale szybko wraca do pierwotnego kształtu. Natychmiast chcę zapytać: jak to jest to samo szkło, dlaczego się wygina?

Niewiarygodne, ale prawdziwe: szkło jest elastyczne.

Ekrany iPhone’a , iPada, smartfona z Androidem, a nawet Nintendo Switch mają pewną plastyczność. Pokazali to pracownicy witryny 6to5Mac w jednym ze swoich filmów. Oczywiście nie dzwonimy, aby dowiedzieć się, jak elastyczny jest twój gadżet, nie skończy się to niczym dobrym. Wręcz przeciwnie, zastanów się, jak możesz go chronić.

Nie każde szkło jest w stanie wygiąć się, aby było widoczne dla ludzkiego oka. Okulary, stoliki kawowe, elementy wystroju wykonane z grubego szkła i wyginane rękami nie będą działać. Szkło hartowane do smartfona jest przede wszystkim cienkie, cieńsze niż milimetr, więc elastyczność nie jest wadą, ale jego normalną właściwością.

Co to jest 9H? Czy to ważny parametr?

Szkło ochronne ma własny zestaw właściwości technicznych. Porozmawiajmy o najważniejszych.

Twardość 9H

Nie jest to miara twardości w skali Mohsa, jak mogłoby się wydawać. Twardość 9H oznacza, że ​​produkt nie może być zarysowany ołówkiem 9H, najtwardszym ze standardowych rodzajów ołówków. W rzeczywistości nie jest to bardzo wiarygodny test, ale można go łatwo odtworzyć w domu, potwierdzając, że szkło odpowiada podanemu poziomowi wytrzymałości.

szkło hartowane o twardości 9h

Powłoka oleofobowa

Szczerze mówiąc, jest to jedyny parametr, który ma znaczenie przy wyborze szkła hartowanego dla smartfona. W przeciwieństwie do polimerowych folii ochronnych szkło łatwo gromadzi odciski palców. Nie jest zabójczy, ale nieprzyjemny, a noszenie wszędzie ze sobą ściereczki z mikrofibry nie jest zbyt wygodne. Z nadruków zabezpieczamy powłokę oleofobową. Jest to cienka warstwa oleju o właściwościach odpychających tłuszcz. Jeśli tak, na szybie pozostanie wiele razy mniej plam. Musimy jednak pamiętać, że powłoka oleofobowa ostatecznie wymazuje się. Zwykle trwa to 6-8 miesięcy.

Ð ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ?? Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ð Ð · Ð ° Ð Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ??  Storm Storm Storm Storm Storm Storm Storm Lash

Ochrona standardu wojskowego

Tylko chwyt marketingowy, nie więcej. Wszelkie pęknięcia szkła, jeśli podejmiesz konieczne wysiłki, a standardy wojskowe nie odgrywają tutaj istotnej roli.

Filtr prywatny (antyspyware)

Specjalna warstwa, która ukrywa informacje na wyświetlaczu, jeśli spojrzysz na to z boku pod kątem 30-40 stopni. Jest to funkcja dla tych, którzy bardzo martwią się o swoją prywatność. Jeśli chcesz wziąć taką szklankę, pamiętaj: często ma to szkodliwy wpływ na przejrzystość obrazu.

Ampere  Ñ ​​?? Ð Ð ÐµÑ ?? он Ð¾Ñ ??  Rozmiar słowa: rozmiar drogi i sposób na drodze Ilość i ampery

Matowe wykończenie

Szkło ochronne o matowym wykończeniu nie jest zbyt powszechne i jest dostępne głównie dla popularnych smartfonów. Aby go kupić, zależy od twoich osobistych preferencji. Nie podoba ci się błyszczący błyszczący ekran, połóż na nim szkło z matowym wykończeniem, a dodatkowe odblaski nie podrażniają oczu.

Włożyłem szklankę ochronną. Nie mam się czym martwić?

Ð ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ?? Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ð Ð · Ð ° Ð Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ??  Storm Storm Storm Storm Storm Storm Storm  Ñ ​​?? мÑÑÑ Ñ ?? Ñ ?? Ñ ?? ÐÐнР° Ñ ?? Ð ° Ð · Ð ± иÐÑ Ñ ?? Ñ ??  Ñ ​​?? ÐºÑ ?? Ð ° н

Szkło ochronne pokrywa tylko ekran, nie otacza smartfona, jak pokrywa. Jeśli gadżet trafi w róg, siła uderzenia w obudowie zostanie przekazana na wyświetlacz, a następnie nie można uniknąć uszkodzenia. A to, według strony Wirecutter, najczęstszy typ upadku. Może się zdarzyć, że szkło ochronne jest nienaruszone, a sam ekran pokryty jest siecią pęknięć.

Ale jeśli smartfon leci płasko na podłogę, wtedy obrona się załamie. Ona także zaoszczędzi od zadrapań, od kluczy w torbie i od wielu innych problemów.

Odpowiednio dobrane szkło hartowane uwzględnia wszystkie cechy wyświetlacza (zaokrąglone krawędzie, ramki, wycięcia, daktyloskopie itp.), Nie zmniejsza czułości ekranu dotykowego i nie zakłóca korzystania z ekranowego skanera linii papilarnych. Szkło ochronne nie zastępuje jednak obudowy i w żadnym wypadku nie gwarantuje, że smartfon nie odniesie obrażeń w razie upadku. Jest to jeden ze sposobów przedłużenia życia gadżetu i uniknięcia kosztownych napraw.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis http://www.kibicujtechnologicznie.pl/ Folia, a szkło na telefon - jaka jest różnica? Informacje Blog pompy ciepła piaseczno Telefony Porady Jak podłączyć telefon do telewizora Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet