Apple, News

Czego można oczekiwać od iPhone’a 12: data premiery, wycieki

czego-mozna-oczekiwac-od-iphonea-12-data-premiery-wycieki

Nowy iPhone ma wszelkie szanse stać się najlepszym smartfonem Apple w ciągu ostatnich kilku lat. Mówimy, skąd taka pewność siebie.

Jedenasta seria niewiele przyniosła światu z punktu widzenia modernizacji: kilka nowych trybów w kamerze oraz nieco zwiększona moc – to wszystko, co otrzymaliśmy z aktualizacji popularnej i niesamowicie drogiej linii.

Następnym krokiem jest iPhone 12, który po prostu musi stać się wyjątkowy, choćby dlatego, że będzie to pierwszy iPhone nowej dekady. Co zrobi Apple w tym doniosłym roku? Czy zamierza dawać sobie radę w dawnych czasach i pocieszyć publiczność nową rewolucją w mobilnym świecie?

Dobrą wiadomością jest to, że przed wydaniem iPhone’a 11 osoby z zewnątrz przewidziały wiele innowacji. W szczególności wspomnieli o wprowadzeniu 5G , radykalnie ulepszonych kamerach, przeprojektowanym projekcie, nowej technologii ekranu. Nie dostaliśmy tego w iPhone’ie 11, ale mamy nadzieję, że, jak mówią, umrze jako ostatni. Naprawdę chcę wierzyć, że powyższe zmiany są jednak uwzględnione w bezpośrednich planach Apple i nie trzeba długo czekać na ich prezentację – tylko do września.

W międzyczasie zebraliśmy wszystkie pogłoski dotyczące przyszłego flagowca Apple i dodaliśmy kilka osobistych uwag na temat tego, co może sprawić, że iPhone 12 będzie najfajniejszym iPhone’em w ostatnich latach.

Aktualizacja Według najnowszych danych, seria iPhone 12 zostanie zaprojektowana w starym stylu. Niektóre modele przewidują znaczny wzrost pamięci RAM, cienki korpus, a także tańszy wyświetlacz energooszczędny.

iPhone 12: data premiery i cena

Nie ma oficjalnych informacji na temat daty premiery iPhone’a 12, jednak najprawdopodobniej możemy podać miesiąc (a nawet dzień), w którym będzie on wypuszczany. To proste, ponieważ Apple przestrzega tradycji wypuszczania nowych smartfonów w tym samym czasie.

Prezentacja iPhone’a 12 z pewnością zostanie zaplanowana na wrzesień 2020 roku, a dokładniej w drugim tygodniu miesiąca. Ponieważ Apple organizowało konferencję we wtorki w poprzednich latach, w tym roku najprawdopodobniej zaplanuje X na 8 września (co najmniej 15, jeśli chce zacząć sprzedawać nieco później).

Sprzedaż w sklepach rozpoczyna się 10 dni po konferencji. Będzie piątek, więc przygotuj się na dzień wolny od pracy, jeśli chcesz stać w kolejce, aby być jednym z pierwszych, którzy trzymają nowego iPhone’a w rękach.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/J8DirbjgmENqft2LGkuMBZ-970-80.jpg

Teraz o cenie. Prawdopodobnie pozostanie na poziomie obecnych modeli: iPhone 11 kosztuje od 699 USD, iPhone 11 Pro od 999 USD, iPhone 11 Pro Max od 1099 USD. Na rynku polskim ich minimalny koszt może być nieznacznie większy.

Niektórzy znawcy sugerują, że do produkcji iPhone’a 12 zostaną wykorzystane droższe materiały, co ostatecznie oznacza wyższe ceny dla kupujących.

iPhone 12: nazwa

Smartfon Apple 2020 ma prawdopodobnie prostą nazwę z indeksem numeracji iPhone’a 12, a nie jakiś podstępny jak iPhone 11s. To opinia renomowanego analityka mobilnego Min-Chi Kuo. Alternatywna wersja iPhone’a 2020, oferowana przez niektóre publikacje online, nie wygląda tak korzystnie na tym tle.

Możesz zaufać słowom Min-Chi Kuo, dlatego też przyszłą serię flagowców Cupertin nazywamy już iPhonem 12, chociaż sama firma jeszcze nie zatwierdziła tej nazwy.

iPhone 12: projekt

Apple może wprowadzić znaczące zmiany w wyglądzie iPhone’a 12, w szczególności w celu pozbycia się „ monobrow ”.

Według China Times analitycy Credit Swiss Bank uważają, że przynajmniej jedna z nowej serii smartfonów straci wycięcie na wyświetlaczu, ponieważ przedni aparat zostanie zintegrowany pod ekranem. Ta technologia jest droga, a jeśli zostanie zastosowana, prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w najlepszym modelu iPhone 12 Pro Max.

Inne źródło sugeruje, że Apple opracowuje nową wersję Face ID , którą można wdrożyć w „huku” o zmniejszonym rozmiarze. Przypuszczalnie firma rozważa kilka podejść do projektowania, w tym takie, które polega na zastosowaniu przedniego układu optycznego o zmniejszonym rozmiarze, aby dopasować go do cienkiej górnej ramy.

Jednocześnie w witrynie Let’s Go Digital w nowych patentach Apple widzimy wskazówkę, że firma całkowicie zrezygnuje z Face ID na rzecz skanera linii papilarnych.

Odrzucenie monobrow to nie jedyna oczekiwana zmiana w konstrukcji iPhone’a. Wspomniany już Ming-Chi Kuo sugeruje, że iPhone 12 użyje metalowej ramy w stylu iPhone 4 – bardziej płaskiej, bez zaokrąglonych krawędzi. Twierdzi również, że ogólny projekt będzie znacznie różnić się od obecnych modeli iPhone’a.

Ale to stara informacja, opublikowana we wrześniu 2019 r. Późniejsze wycieki mówią coś innego: konstrukcja nowych iPhone’ów pozostanie taka sama jak w jedenastej serii, z wyjątkiem pewnych różnic w umiejscowieniu kamer i wymiarach. Na podstawie tych danych można założyć, że podstawowy 5,4-calowy iPhone 12 może mieć wysokość około 131 mm, 6,1-calowy około 147 mm, a model 6,7-calowy będzie nieco wyższy niż 158 mm iPhone 11 Pro Max

Jeśli chodzi o grubość, logiczne jest zdecydowanie, że Apple będzie nadal redukować: oczekiwana grubość flagowców wynosi 7,4 mm w porównaniu do 8,1 mm w iPhonie 11 Pro Max.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt pozostaje kwestią sporną, ale publikacje Min-Chi Kuo potwierdzają kilka innych popularnych plotek: wprowadzenie iPhone’ów 12 ToF, wprowadzenie flagowego budżetu z teleobiektywem, przejście na obsługę USB-C i 5G we wszystkich modelach tej serii.

Oprócz kamery zintegrowanej z wyświetlaczem Apple może wyposażyć swoje przyszłe flagowce w skaner linii papilarnych.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/p4GRKSdzRABieykH4SJiVJ-970-80.jpg

Ta decyzja może być główną cechą całej serii, ponieważ we współczesnych iPhone’ach nie ma w ogóle odcisku palca, a tylko system odblokowywania twarzy jest odpowiedzialny za ochronę danych. Ale jeśli ukryjesz aparat pod wyświetlaczem, nie będziesz w stanie zaimplementować w nim całego zestawu czujników Face ID. W ten sposób skaner linii papilarnych może odzyskać podstawową funkcję ochronną, ale nie jesteśmy pewni, że Apple cofnie się do tej pory w przeszłości, aby całkowicie wyeliminować Face ID.

Jeśli chodzi o rozwiązania kolorystyczne, krążą pogłoski, że cień „zielonego lasu” zniknie z linii iPhone’a 12, a jego miejsce zajmie ciemnoniebieski, bardziej odpowiedni w branży modowej. W jedenastej serii zabawne pastelowe kolory trafiły do ​​podstawowego iPhone’a 11, podczas gdy iPhone 11 Pro i Pro Max wygrał powściągliwą klasykę. Na tej podstawie można założyć, że przyciemniony odcień niebieskiego jest bardziej odpowiedni dla wysokiej klasy modeli.

iPhone 12: wyświetlacz

Co najmniej jeden model iPhone’a 12 otrzyma wysoką częstotliwość odświeżania wynoszącą 120 Hz w porównaniu ze standardową częstotliwością 60 Hz. Kilku znawców, w tym słynny Lodowy Wszechświat, mówi o tej możliwości. Jeśli tak, użytkownicy będą mieli przyjemniejsze interakcje ze smartfonem. Prawdopodobieństwo przełożenia tych plotek na rzeczywistość jest wysokie, ponieważ wiele telefonów komórkowych ma obecnie częstotliwość odświeżania powyżej 60 Hz, a także niektóre iPady.

Oczywiście różne modele z nowej serii otrzymają różne rozmiary ekranu. Według Min-Chi Kuo, iPhone 12 Pro Max będzie nieco większy niż iPhone 11 Pro Max – 6,7 ”w porównaniu z 6,5”. Przeciwnie, iPhone 12 Pro może nieznacznie zmniejszyć rozmiar i uzyskać przekątną 5,45 ”w porównaniu z 5,8” w iPhone 11 Pro.

Analityk uważa, że ​​podstawowa wersja smartfona otrzyma taką samą przekątną jak iPhone 11 – 6.1 ”, jednak przełączy się z LCD na OLED . Następnie, po raz pierwszy w historii Apple, wszystkie trzy iPhone’y otrzymają wyświetlacze oparte na organicznych diodach LED.

W południowokoreańskiej witrynie technicznej ETNews uważa się również, że iPhone 12 Pro powinien spodziewać się przekątnej 5,4 cala. Według reporterów tylko modele Pro będą używać specjalnej formy OLED, która jest tańsza w produkcji i pozwala zaprojektować cieńszy wyświetlacz. Zasadniczo taka decyzja może prowadzić do obniżenia kosztów nowych iPhone’ów, aw rezultacie do niższych cen dla kupującego, ale zdecydowanie nie należy wyciągać takich wniosków.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UfAh3X9qeyCtFiMFFeofAJ-970-80.jpg

Kolejna prognoza dotycząca przekątnej i liczby smartfonów w nowej serii należy do analityka JP Morgana, Samika Chatterjee. Twierdzi, że we wrześniu Apple wypuści jednocześnie cztery nowe smartfony – jeden o przekątnej 6,7 “, drugi z 5,4” i dwa z 6,1 “. Poziom wydajności dwóch ostatnich będzie inny.

Pogłoski o czterech nowych iPhone’ach mogą być prawdziwe, ponieważ sam Min-Chi Kuo ich nie zaprzecza. Dodaje, że wszystkie cztery modele otrzymają ekrany OLED i moduły 5G. Jeden z 6,1-calowych i 5,4-calowych modeli będzie miał podwójny tylny aparat, a reszta otrzyma system potrójnego obiektywu.

Według koreańskiej firmy The Elec, niektóre modele iPhone’a 12 będą wykorzystywać cieńsze, tańsze i bardziej energooszczędne ekrany niż linia iPhone’a 11. To z kolei pozwoli na dłuższe ładowanie smartfonów.

iPhone 12: dane techniczne i aparat

Min-Chi Kuo przewiduje kolejne ważne wprowadzenie do iPhone’a 12: obsługuje sieci 5G. Jego zdaniem funkcja stanie się częścią całej serii. Co do całej serii, nie jesteśmy pewni, ale ponieważ wiele nowoczesnych flagowców obsługuje komunikację piątej generacji, logiczne jest założenie, że co najmniej jeden iPhone dostanie tę opcję.

Jeśli chodzi o chipset, będzie to 5 nm A14 Bionic. Obiecuje nie tylko znaczny wzrost wydajności, ale także znacznie dłuższy czas pracy baterii. Jedenasta seria wypada korzystnie w porównaniu z poprzednikami pod względem autonomii, a od dwunastego oczekujemy nie mniej imponujących wyników.

Wzrośnie również ilość pamięci RAM. Znawcy twierdzą, że iPhone 12 Pro i Pro Max zapewnią 6 GB pamięci RAM, w porównaniu z czterema w zeszłym roku. Standardowy iPhone 12 oczywiście otrzyma 4 GB.

Według plotek wśród nowych funkcji aparatu pojawi się laserowy czujnik trójwymiarowy. Stanie się częścią tylnego układu fotograficznego. Dziennikarze nie osiągnęli jeszcze konsensusu co do jego funkcji: ktoś mówi o postrzeganiu głębi, ktoś wspomina o skanowaniu 3D. W każdym razie obie technologie mogą zostać zaimplementowane w urządzeniu mobilnym.

Ten czujnik może współpracować z dwoma najwyższymi modelami iPhone’ów wraz z potrójnym aparatem. Następnie modele środkowego i dolnego segmentu otrzymają podwójny aparat bez funkcji 3D.

I wreszcie plotka, że ​​budżetowy model iPhone’a SE2 (ale najprawdopodobniej pod inną nazwą) może być zawarty w serii iPhone’ów 2020 – stosunkowo tanie, uproszczone urządzenie, na które tak długo czekali fani marki.

Co chcemy zobaczyć w iPhonie 12?

IPhone 11 to piękny, nowoczesny i bez wątpienia potężny flagowiec Apple. Bardzo dobrze konkuruje w segmencie premium, ale jeśli porównasz go tylko ze smartfonami Cupertin, opis będzie dokładnie odwrotny: iPhone 11 jest nudnym, pozbawionym twarzy gadżetem Apple bez osobowości. Aby zapewnić, że linia nie straci całkowicie szyku i chłodu, Apple musi zaryzykować dokonanie poważnych, nawet częściowo ryzykownych zmian. Na przykład takie.

Nowe funkcje

Każdy chce zdobyć fajny gadżet od Apple, ale chłód jest niejasną i w dużej mierze subiektywną koncepcją. Uważamy, że nowy iPhone powinien przekraczać wszelkie oczekiwania użytkowników i naprawdę mamy nadzieję, że w tej chwili najbardziej żywe umysły Apple pracują nad nim w swoich laboratoriach.

Czasy się zmieniają. Przeprojektowana konstrukcja i nieznacznie zwiększona wydajność nie powodują już entuzjastycznych westchnień wśród kupujących. Aby zrezygnować ze starego smartfona na rzecz nowego, ludzie potrzebują dobrego powodu. I Apple będzie w stanie podać takie powody, jeśli spróbuje. W końcu jest to jedna z największych firm technologicznych o niesamowitych możliwościach. A jeśli na świecie jest jakaś marka, która może zrobić fajny smartfon, to z pewnością jest to zespół Cooka.

Nowy projekt

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/yqn7Tp6GYWoTPH5HycF2NK-970-80.jpg

Od czasu wydania iPhone’a X Apple stosuje jeden projekt. Klasyki są oczywiście dobre, ale z czasem stają się nudne. Jeśli chodzi o „grzywkę”, w 2020 r. Nie ma już miejsca. W porównaniu z nią żaden inny element nie wywołuje tylu sprzecznych emocji, nawet dziwny układ tylnych soczewek. Ale jeśli Apple zdecyduje się rzucić huk ze względu na zachowanie Face ID, mamy nadzieję, że inżynierowie przynajmniej uczynią to mniej zauważalnym.

Intra Display Technologies

Byłoby bardzo fajnie, gdyby przednia strona iPhone’a 12 była zajęta tylko przez wyświetlacz i nic więcej. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest przesunięcie przedniego aparatu pod ekran. Wynik z pewnością zrobiłby wrażenie na kupujących.

Byłoby również rozsądne, aby Apple zwrócił skaner linii papilarnych w przypadkach, gdy Face ID nie działa tak płynnie, jak byśmy tego chcieli. Możesz także wdrożyć skaner na ekranie: gadżety są już w pełni wypuszczane, w których jeden z obszarów ekranu służy do odblokowywania palcem. Następnym krokiem jest odblokowanie w całym obszarze wyświetlania. Według jednej z plotek jest to dokładnie rozwiązanie, które Apple planuje zastosować na iPhonie 2020.

Szybsze odświeżanie ekranu

Modernizacja wyświetlaczy polega również na zwiększeniu częstotliwości aktualizacji obrazu. Dzisiaj standardem jest 60 Hz. Zwiększone odczyty 90 lub 120 Hz zapewniają płynniejsze wyświetlanie materiału graficznego, w tym animację i przejścia między ekranami.

OnePlus 7 Pro ma maksymalne przemiatanie 90 Hz, Razer Phone 2 – 120 Hz. Istnieje dobry powód, by sądzić, że zwiększona częstotliwość odświeżania pojawi się wkrótce w smartfonach Apple: w niektórych modelach iPada Pro wskaźnik ten osiąga już 120 Hz. Ta technologia zdecydowanie nie jest nowością dla Apple.

Dalszy wzrost autonomii

Tak, wciąż czekamy na iPhone’a, który nie musi być podłączany częściej niż raz na dwa dni. I naprawdę mamy nadzieję, że będzie to iPhone 12.

Wraz z wydaniem iPhone’a 11, Apple po raz pierwszy od wielu lat pokazało, że naprawdę priorytetem stała się autonomia smartfonów. Wynik jest dobry, ale limit nie został osiągnięty i oczekujemy, że firma nie zrezygnuje z wysiłków na tej drodze.

Wsparcie 5G

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/mL4r5fbWnx53cwC7cDZcNH-970-80.jpg

W dziedzinie komunikacji Apple pozostaje w tyle za swoimi rywalami, ponieważ żaden z modeli iPhone’a 11 nie jest w stanie pracować w sieci piątej generacji.

Braku 5G w 11 modelu nie można jednak nazwać krytycznym pominięciem, ponieważ w 2019 r. Sieci 5G w większości krajów jeszcze się nie pojawiły, a jeśli tak, działały na bardzo ograniczonych terytoriach. Jednak do czasu premiery iPhone’a 12 nowa technologia komunikacyjna stanie się bardziej dostępna i dlatego nadszedł czas, aby Apple dołączył do wyścigu 5G.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadzieje mogą się spełnić: wielu informatorów zgadza się, że obsługa 5G pojawi się na iPhone’ie w 2020 roku.

Obniżona cena

Cena iPhone’a to bardzo bolesny temat. Rósł i rozwijał się przez wiele lat, ale w 2019 roku zdarzyło się coś niesamowitego: podstawowy iPhone 11 okazał się tańszy niż iPhone XR z 2018 roku. W rzeczywistości możliwe jest, że w 12. serii nastąpi kolejny niewielki spadek wartości. Ponieważ młodsze wersje smartfonów Apple są zwykle najlepiej sprzedającymi się produktami, firma powinna mieć motywację do dalszego utrzymywania swojej popularności.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis artykuł o kosmetykach Montibello gwiazdor.net Informacje Blog Telefony Porady Smartphone Android Apple Iphone Telefon Tablet