Porady, Pozostałe

Co zrobić ze starym smartfonem? 8 pomysłów

co-zrobic-ze-starym-smartfonem-8-pomyslow

Zrobiwszy miejsce dla bardziej nowoczesnego kongenera, szybko stał się czymś niepotrzebnym, o czym zapomniało się myśleć.

Nie, nie będziemy wam zarzucać niewdzięcznego stosunku do technologii, która służyła swojemu czasowi z wiarą i prawdą. Na świecie jest dużo poważniejszych problemów. Na przykład problem ekologii. Coraz więcej osób zgadza się, że nadszedł czas, aby zmniejszyć ilość odpadów i wpływ człowieka na środowisko. A jeśli nie wyślesz swojego starego smartfona na wysypisko, ale pozwolisz mu posłużyć trochę dłużej, będzie to również niewielki wkład w opiekę nad planetą.

W życiu codziennym jest miejsce dla każdego smartfona, nawet takiego, którego cechy wyglądają absurdalnie jak na dzisiejsze standardy. Jeśli jego stan jest zadowalający, miną lata, zanim całkowicie straci swoją funkcjonalność, a do tego czasu będzie dobry na coś pożytecznego.

Jesteśmy gotowi zaoferować 8 pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnego telefonu komórkowego.

1. Rejestrator wideo

Nikt nie ma wątpliwości, czy umieścić rejestrator w samochodzie, czy nie – wszystko sprowadza się do pytania, który umieścić. Faktem jest, że kamera wideo we wnętrzu samochodu może stać się niekwestionowanym dowodem w razie wypadku i szybko postawi bezczelnego sprawcę na miejscu. Czasami zdarzają się sytuacje, których nie należy udostępniać w Internecie. Więc rejestrator jest zdecydowanie użyteczną rzeczą.

Stary smartfon z działającym aparatem to prawie gotowy magnetowid. Brakuje tylko odpowiedniego oprogramowania. W przypadku systemu Android AutoBoy Dash Cam to świetny wybór. Aplikacja automatycznie czyści stare nagrania i posiada inteligentną funkcję rozpoznawania wypadków: taki film jest specjalnie oznaczony i nie jest usuwany z pamięci. Możesz także skonfigurować kopię zapasową YouTube. Aplikacja działa w tle i nie przeszkadza w korzystaniu ze smartfona w inny sposób np. Jako nawigator.

Aby zainstalować rejestrator smartfona w samochodzie, potrzebujesz specjalnego mocowania. Musisz także pomyśleć o sposobie odżywiania się. Jeśli w samochodzie nie ma portu USB lub jest taki i nie da się go cały czas zajmować, to na ratunek przyjdzie splitter.

2. Elektroniczna niania

Jedno małe dziecko wnosi do domu milion nowych zmartwień. Odpowiedzialni rodzice dokładają wszelkich starań, aby ich spadkobierca dorastał w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Możesz oczywiście kupić najfajniejszą niania w sklepie , ale dlaczego, skoro masz już kieszonkowy komputer z wbudowaną kamerą i mikrofonem?

Cloud Baby Monitor (Android i iOS) to kompleksowa aplikacja, która w dzień i w nocy na działającym smartfonie transmituje pociągnięcie twarzy Twojego ukochanego dziecka. Posiada zabezpieczenia antywłamaniowe, system trybów uśpienia, alarmy dźwiękowe i ruchowe, komunikację dwukierunkową, światła, wbudowane kołysanki i wiele więcej. Jedyne, czego ta aplikacja nie jest w stanie zrobić, to nakarmić głodną buzię. Więc nadal musisz zerwać się w środku nocy od szalonych krzyków i iść do pokoju dziecinnego.

3. Monitoring mieszkania

Jeśli smartfon będzie w stanie podążać za dzieckiem, będzie mógł jeszcze bardziej obserwować terytorium prywatne. Działający telefon komórkowy to kompletny system bezpieczeństwa w domu z fajnymi bonusami. Dzięki niewielkim rozmiarom można go zamaskować, aby nieproszeni goście w życiu nie zgadli, że znaleźli się pod lunetą obiektywu: na przykład umieść go w miękkiej zabawce lub książce.

Aplikacja Alfred Home Security Camera (Android i iOS) wykorzystuje możliwości kamery i mikrofonu do monitorowania Twojego mieszkania lub domu. W przypadku wykrycia podejrzanej aktywności natychmiast wysyłany jest sygnał do właściciela.

Ten program jest podobny do działania elektronicznej niani. Tyle że kołysanek nie ma, więc ukryta kamera się nie zdradzi. Ale komunikacja dwukierunkowa jest obecna, więc jeśli chcesz, możesz osobiście zastraszyć nieproszonych gości. W tej aplikacji możesz również założyć krąg zaufania – dodać członków rodziny i krewnych, którym nie zabrania się odwiedzania mieszkania podczas Twojej nieobecności. Kamera nie uzna tych gości za intruzów.

4. Kamera akcji

Dobra kamera akcji kosztuje dziesiątki tysięcy rubli. W przeważającej części jest to cena, jaką trzeba zapłacić za utwardzoną obudowę i wysokiej jakości stabilizację. Te cechy nie są ważne we wszystkich przypadkach: telefon komórkowy z wodoodporną obudową nadaje się do fotografii podwodnej.

Taka osłona będzie również odpowiednia dla smartfona, w którym deklarowany jest wysoki stopień ochrony IP, ponieważ słona woda morska jest szczególnie agresywna, a zwykła ochrona przed nią nie jest wystarczająco skuteczna. Nie będziesz chciał ryzykować nowego smartfona, ale nie będziesz miał nic przeciwko wrzucaniu starego do takich eksperymentów. Spokój i możliwość nurkowania zaimprowizowanym podwodnym aparatem nic nie kosztuje – około 1000 rubli.

Weźmy na przykład obudowę Active IPX8 Universal Case. Zmieści się na każdym smartfonie do 6,8 cala. Podczas nurkowania nie będziesz miał dostępu do funkcji dotykowych, ale ta obudowa (i jej analogi) pozwala na operowanie spustem migawki, więc masz dobre zdjęcia podwodne. Ale to, jak dobre są, zależy od optyki mobilnej.

5. Asystent na pulpicie

Przedsiębiorcom nie będzie przeszkadzał w miejscu pracy sprytny asystent – głośnik z funkcją sterowania głosowego. Z łatwością może stać się niepotrzebnym smartfonem. Weź stację dokującą, zapewnij sobie nieprzerwane zasilanie i gotowe.

Siri , Alexa, Google Assistant lub Cortana zapewniają informacje o pogodzie, wiadomości, audycje radiowe, przypomnienia kalendarza, muzykę i nie tylko. Dla maksymalnej wygody podłącz smartfon do dobrego głośnika, aby kliknięcia klawiatury lub inne dźwięki nie zagłuszały głosu asystenta. Służy temu gniazdo słuchawkowe (obecne w większości starszych modeli), ale w ostateczności można sobie poradzić z głośnikiem Bluetooth.

6. Wyszukaj asteroidy (Android)

Dzisiejsza nauka w dużej mierze zależy od komputerów. Złożone obliczenia wymagają potężnej technologii, ale jest też alternatywa – rozproszona sieć komputerowa. Do niej może dołączyć każdy, komu nie jest obojętna przyszłość naszej cywilizacji.

Aplikacja mobilna BOINC, opracowana przez University of Berkeley, gromadzi moc obliczeniową smartfonów z całego świata i kieruje je do badania problemów globalnych – badania chorób i konsekwencji globalnego ocieplenia, poszukiwania ciał pozaziemskich. To tylko kilka przykładów, możliwości aplikacji są znacznie szersze. Działa tylko wtedy, gdy smartfon jest podłączony do źródła zasilania, dane są przesyłane przez Wi-Fi.

Im więcej rdzeni jest zaangażowanych i im są silniejsze, tym aktywniej będzie przebiegał proces. W każdym razie miło jest pomyśleć, że smartfon nie leży na ciele, ale uczestniczy w czymś ważnym.

7. Skróty i makra (Android)

Kontynuacja tematu biznesowego. Deckboard to przydatna aplikacja dla zapalonych streamerów, aktywnych użytkowników serwisów multimedialnych, fanów muzyki i tych, którzy chcą, aby praca na komputerze była jeszcze wygodniejsza.

Służy do tworzenia makr, czyli niestandardowych algorytmów akcji. Jego możliwości są prawie nieograniczone: jedno kliknięcie skrótu pozwala przejść do żądanych funkcji komputera, uruchomić określoną aplikację lub folder, czat itp.

Stale działający ekran z często wywoływanymi poleceniami to prawdziwy dar niebios dla tych, którzy lubią maksymalnie efektywnie wykorzystywać swój czas. Jedynym problemem jest to, że nie ma takiej aplikacji na iPhone’a .

8. Dobra oferta

Powiedzmy, że nie potrzebujesz panelu z makrami. Nie jedziesz na wakacje nad morze, aw domu nie ma małych dzieci. Stary smartfon nadal zbiera kurz w szafie i nie ma sposobu, aby znaleźć dla niego odpowiednią pracę. Cóż, jeśli naprawdę go nie potrzebujesz, prawdopodobnie ktoś inny będzie z nim zadowolony.

Jeśli smartfon zjechał z linii montażowej rok lub dwa lata temu, warto rozważyć jego odsprzedaż. Aby to zrobić, musisz sprawdzić ceny podobnych używanych modeli (pomogą strony takie jak Avito i Yula oraz kalkulator online kosztu smartfona). Ogólnie rzecz biorąc, te smartfony, które są nadal objęte gwarancją, najprawdopodobniej zostaną kupione. Za zeszłoroczny flagowiec można wykupić przyzwoitą kwotę , pod warunkiem, że jest w dobrym stanie.

Dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów Apple: używane iPhone’y są wyceniane znacznie wyżej niż inne marki. Samsung jest na drugim miejscu . Mniej szczęścia mają właściciele urządzeń innych firm: będą musieli prawie za darmo wyeksponować towar.

Jeśli dodatkowe kilka tysięcy nie wpłynie znacząco na Twój budżet, zawsze możesz przekazać niechciany smartfon na cele charytatywne. Pracownicy fundacji odbierają sprzęt w dobrym stanie, a następnie wysyłają go potrzebującym lub pomagają w recyklingu. Najważniejsze w tym przypadku jest znalezienie rzetelnego fundamentu, który dokładnie wypełni swoje zobowiązania.

Smartphone Specjalista

4idroid serwis Jak zaprojektować etui do telefonu z własnym nadrukiem bądź grafiką? Jaki uchwyt do telefonu wybrać? Informacje Blog 4 sposoby na ochronę Twojego smartfona Telefony Porady http://m-yt.pl/ Smartphone Android https://alko-maty.pl/alkomat-alcoscent-da-3000m.html Apple Iphone Telefon Tablet