Android, Gry

10 retro gier na androida (starych i kultowych)

10-retro-gier-na-androida-starych-i-kultowych

Gry mobilne już dawno przestały być czymś niszowym, tworząc własny rynek. Oczywiście, w przypadku „dużych” projektów nadal wygodniej jest korzystać z konsoli do gier lub komputera, a zbyt „jednokomórkowa” rozgrywka wielu przedstawicieli gatunku rozrywki mobilnej może wydawać się komuś w ogóle nie atrakcyjna. Ale wielu graczy docenia głębię i rozwój, twierdząc, że „było lepiej”. Nie będziemy kwestionować tego stwierdzenia, ale po prostu przedstawimy Ci 10 najciekawszych gier retro, które możesz teraz odtwarzać na smartfonach z Androidem.

Oczywiście, nie jest konieczne, aby być staromodnym w szpiku kostnym, aby grać w gry opisane poniżej. Zapoznaj się z klasyką w dowolnym momencie. Co więcej, wielu przedstawicieli nadal gra bardzo energicznie.

1. Pac-Man

Żadna lista jarzm retro nie może się obyć bez Pacmana. Zjadanie nasion i ucieczka przed duchami fascynuje również na ekranie smartfona, podobnie jak kineskop CRT, kontrolujący kontroler z konsoli Dendy.

2. Super Mario Run

Niezbyt klasyczna gra retro, ale wszystkie atrybuty starych gier z tej serii są w niej obecne. Pierwszy świat jest całkowicie darmowy, ale za pełną wersję trzeba zapłacić. Chociaż jeśli rozgrywka cię pochwyci, gra jest warta każdego zainwestowanego w nią grosza.

3. Tetris

Wariacje klasycznego Tetrisa w aplikacji przechowują bardzo wiele. Możesz znaleźć dowolny, który ci się podoba. Od normalnej wersji do „pompowanej” Tetris Blitz z mnóstwem bonusów i ciekawych trybów.

4. Ghosts’n Goblins Mobile

Stara akcja Capcom z bardzo ładną grafiką. Ma kilka poziomów trudności, z których klasyczny sprawi, że będziesz pamiętał wściekłe lata 90., ponieważ trudność będzie się zwiększać kilka razy. Jednak przyjemność z walki z wrogami.

5. realMyst

RealMyst to wersja klasycznej gry logicznej Myst przystosowanej do kontemplacji dla smartfonów i tabletów. Rozwiązanie tajemnic wyspy, na której znajdujesz się wraz z czarującą atmosferą, może cię „wyssać” przez długi czas. Czego jeszcze potrzebujesz?

6. Mega Man Mobile

Mega Man wraz z Mario jest przedstawicielem „starej szkoły”. Platformówki. Grafika, dźwięki i muzyka z pewnością wywołają falę nostalgii, ale kierownictwo zostało przerobione na współczesne realia, tak że wraz z upływem czasu nie powinno się pojawiać.

7. Streets of Rage Classic

Streets of Rage z Sega nawet w czasach automatów wywołało wiele pozytywnych emocji. Po przejściu na urządzenia mobilne pozwoli Ci cieszyć się piękną nostalgiczną masakrą w dowolnym miejscu. Jest prawda i minus – denerwujące reklamy, których pozbycie się na szczęście nie jest tak drogie.

8. Crossy Road

Niezbyt klasyczny, ale gra wykonana przez wszystkie kanony Frogger. Wystarczy przejść przez ruchliwą autostradę i chronić postać przed „spotkaniem” z ciężarówką. To brzmi prosto, ale w rzeczywistości jest bardzo ekscytujące.

9. Pułapka

A to już prawdziwy projekt edukacyjny. Gra prosto z lat 80-tych. Bardzo ciekawa i ekscytująca przygoda, która spodoba się także wszystkim miłośnikom sztuki pikseli. Z minusów znowu reklama.

10. Space Invaders

No cóż, bez Space Invaders! Gra, która jest łatwo rozpoznawalna nawet przez wielu ludzi z dala od branży gier. Shooter em-up shooter w zaktualizowanej wersji ma zaktualizowaną grafikę, ale zawsze możesz przejść do trybu retro. Gra nie zmieniła się przez lata, co jest tylko plusem dla Space Invaders.

Smartphone Specjalista